Który język azjatycki jest najłatwiejszy?
O językach wschodnioazjatyckich krąży wiele legend. Niektórzy twierdzą, że są one nie do odróżnienia. Inni uważają, że trzeba umieć się do nich odnieść i stworzyć coś dla siebie. Jeszcze inni są bardziej powściągliwi i przyznają, że chcą się nauczyć japońskiego lub chińskiego, ale nie są pewni, czy im się uda. Jak to się ma do szerszego obrazu sytuacji? Zobaczmy, który język azjatycki jest najłatwiejszy...
Prosta chińska gramatyka
Ile razy próbowałeś nauczyć się gramatyki obcego języka, ale nie udało Ci się? Deklinacje i koniugacje, rodzajniki, tworzenie zdań, tryby i inne dziwactwa... Chińska gramatyka jest łatwa w porównaniu z innymi językami.
To jest żart, prawda? Wcale nie! Było to już omawiane w artykule "Czy chiński jest trudny?". Nic się nie zmieniło.
Chińska gramatyka ma tylko jedną formę czasowników. Nie musisz się martwić o formy gramatyczne. Nie ma przyimków ani przypadków. Kolejność zdań jest taka sama i nie ma inwersji. Myślę, że nie może być już nic prostszego.
Przyjazna japońska wymowa
Prostota wymowy jest oczywista. W języku japońskim nie ma tonów, tak jak w chińskim. Plusem jest to, że większość dźwięków można wymówić tak samo po japońsku, jak i po polsku.
Inne uproszczenia są również godne uwagi. Rzeczowniki nie mają rodzaju, a czasowniki nie odmieniają liczby, rodzaju ani osoby.
Mimo, że japoński jest jednym z najtrudniejszych języków azjatyckich, nie jest niemożliwy do nauczenia. Można też liczyć na pewne ułatwienia...
Koreański alfabet w jeden poranek
To jest proste, mogę ci powiedzieć. Możesz nauczyć się koreańskiego alfabetu w jeden dzień. Przyjrzyjmy się faktom.
Alfabet koreański składa się z 24 znaków, podczas gdy w języku polskim występują 32 litery. Jest on znany jako hangul, ponieważ zawiera dokładnie 14 spółgłosek, 10 samogłosek i składa się tylko z 14 samogłosek.
Ważna jest również gramatyka. Rzeczowniki są nieodmienne. Nie ma deklinacji. To jest kolejny plus. Sprawdź tłumaczenia koreański na stronie https://rulang.pl/a/ijpl,tlumaczenie-jezyka-koreanskiego
O językach azjatyckich
Każdy kij ma dwa końce, jak to się mówi. Każdy z wymienionych powyżej języków może wydawać się mniej lub bardziej trudny w zależności od tego, jak się go używa. Twoja decyzja nie powinna opierać się na poziomie trudności. Jest to szczególnie ważne dla wielu osób, ponieważ jest to bardzo subiektywne i w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji.
Na przykład, chińska gramatyka może kojarzyć Ci się z prostą gramatyką. Nie zapominaj o słynnych tonach. Wymagają one od użytkownika bystrego ucha, praktyki i wielu ćwiczeń. Praktyka czyni mistrza!
Cztery systemy pisma to nowy język Kraju Kwitnącej Wiśni. Istnieją również kryteria, aby nie mieć nieosiągalnego ideału. Aby móc osiągnąć poziom ucznia szkoły średniej, musisz opanować 2136 znaków kanji.
Język koreański jest ostatni. Prostotę alfabetu można pochwalić, ale problem stanowi wymowa. Znajdziesz tu samogłoski podwójne, zwane też dyftongami, które wymagają innej pozycji ust i mogą być trudniejsze do wymówienia niż samogłoski pojedyncze (monoftongi).
Wnioski? Nie spuszczaj wzroku z celu i nie zniechęcaj się, jeśli napotkasz trudności. Pamiętajcie o korzyściach, ponieważ języki azjatyckie stają się coraz bardziej popularne i pożądane na rynku pracy.
Warto zobaczyć
Kosmetyki do kąpieli - stwórz własne musujące...
Druk plakatów - co warto wiedzieć?