Inne Karboksyterapia - na czym dokładnie polega?

Karboksyterapia - na czym dokładnie polega?

Karboksyterapia to rodzaj zabiegu medycyny estetycznej, który polega na podaniu podskórnym dwutlenku węgla. Zabieg ten uznawany jest za jeden z przełomowych od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Leczenie dwutlenkiem węgla stosowane jest w przypadku wielu chorób, choć nie tylko. Metoda ta jest mało inwazyjna, zachowuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Karboksyterapia skutecznie usuwa, rozstępy, cellulit, cienie pod oczami, przywraca skórze jędrność. 

Działanie karboksyterapii oparte jest na wprowadzeniu dwutlenku węgla do organizmu. Gaz ten transportowany jest razem z krwią do płuc, po czym następuje proces oddychania i wymiany na tlen. CO2 posiada zdolność regulowania krwi w tkankach, a zwiększona jego ilość powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co skutkuje poprawą krążenia krwi. Po zabiegu skóra jest widocznie ujędrniona, wygląda młodziej a jej ogólna kondycja ulega znacznej poprawie.

Zabieg ten jest niezwykle bezpieczny, a ryzyko pojawienia się jakichkolwiek powikłań jest raczej niemożliwe. Karboksyterapię wykonuje się bez znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest niezwykle krótki. Zabieg ten pozwala niemal natychmiast przejść do codziennych aktywności fizycznych bez odczuwalnego ucisku czy dyskomfortu. Najwyższa skuteczność karboksyterapii osiągana jest wówczas, gdy seria obejmuje od 5 do 15 zabiegów. Osoby, które cierpią na niewydolność płuc, nerek oraz serca nie powinny korzystać z tego zabiegu. 

Karboksyterapia - wskazania

Zabieg podskórnego wprowadzania dwutlenku węgla można wykorzystywać przy wielu chorobach, a także w celu poprawienia wyglądu ciała. Wskazania do zabiegu:

  • Pozbycie się cieni oraz obrzęków pod oczami
  • Redukcja rozstępów oraz blizn - CO2 przyspiesza proces gojenia się oraz wznawia produkcję kolagenu, dzięki temu, skóra staje się bardziej elastyczna.
  • Zahamowanie wypadania włosów
  • Redukcja cellulitu - reakcja CO2 uszkadza adipocyty, co przyczynia się do naturalnej lipolizy. Zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm w wyniku zwiększonego metabolizmu.
  • Ujędrnienie skóry oraz redukcja zmarszczek  - wzmożona produkcja kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry sprawia, że niechciane zmarszczki znikają.
  • Typowo lecznicze - stosowanie przy egzemach, łuszczycy, owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia oraz syndromie Raynaud.
  • Zwiotczenie skóry po ciąży
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach, kolanach oraz ramionach

Mimo, że karboksyterapia jest metodą niezwykle skuteczną i bezpieczną, kiedy nie zostanie przeprowadzona w odpowiedni sposób może wywołać m.in: ból oraz rumień w miejscu kłucia, obrzęki, siniaki, krwiaki oraz infekcję w miejscu nakłucia.

Karboksyterapia - przed i po zabiegu

Przed zabiegiem należy pamiętać o tym, aby nie przyjmować aspiryny oraz innych środków, które przyczyniają się do obniżenia krzepliwości krwi. Po zabiegu zaś, należy unikać sytuacji, w których może dojść do zakażenia. Nie zaleca się wystawiania skóry na słońce oraz poddawania jej silnym zmianom termicznym. Więcej na klinikamurano.com

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl