Rozrywka Najlepsze 20 filmów Tom Cruise - w rankingu!

Najlepsze 20 filmów Tom Cruise - w rankingu!

Gdy aktor wraca z Mission: Impossible - Fallout, oceniamy jego 20 najlepszych filmów, od 1983 r. The Outsiders do 2008 r. Tropic Thunder.

20. Far and Away (1992)

To był podmuch pomiędzy tym i Vanilla Sky na 20. miejsce, a Far and Away po prostu go potrącił, ponieważ jest - co prawda nie celowo - zabawny, podczas gdy ten drugi jest mega downer. Żaden filmowy akcent nigdy nie da mi tyle radości co irlandzki akcent Cruise'a.

19. Wojna światowa (2005)

Nie jest to katastrofa, ale nigdzie nie powinna być tak dobra jak adaptacja bajki o HG Wells w Spielbergu. Cruise, w głębi jego publicznie ekscentrycznych lat, gra rozwiedzionego ojca tylko próbuje zrobić dobrze przez swoje dzieci podczas walki z najeźdźcami z kosmosu, ale napotyka więcej obcych niż najeźdźców.

18. Eyes Wide Shut (1999)

Ten film miał być ekscytujący, ponieważ my, tak jakby, być może, musieliśmy zobaczyć Cruise'a i jego ówczesną żonę, Nicole Kidman, uprawiać seks, ale główną wadą w tym boisku sprzedaży jest to, że nikt nie chciał. Wliczając w to, okazało się, że to oni. Ich małżeństwo rozpadło się wkrótce po nakręceniu tego filmu, a niektórzy z nas wciąż nie są przekonani, że było warto.

17. Dni Grzmotu (1990)

To jest Top Gun. W samochodzie. I nigdzie nie jest tak dobrze. Ten film jest najbardziej znany jako ten, w którym spotkali się Cruise i Kidman. Ale należy go uczcić za nadanie postaci Cruise'a imienia Cole'a Trickle'a. Za to, że nie śmiejesz się histerycznie za każdym razem, gdy wypowiadają jego imię, każdy w tym filmie zasługuje na Oscara.

16. All the Right Moves (1983)

Nikt nie ogląda teraz tego filmu. Ale powinni. Cruise gra w najbardziej nieprawdopodobnym futboliście amerykańskim, jaki kiedykolwiek zaangażował się w film, ale nawet w początkowym okresie swojej kariery jego charyzma była niezaprzeczalna. Niespodziewanie ziarnisty i z cudownym wsparciem Craiga T. Nelsona.

15. Kancelaria (1993)

Ojej, kto powinien zagrać młodego, pełnego moralności i ambicji prawnika, który nagle znalazł się w złym świecie pełnym złych ludzi? John Grisham być może nie napisał tej roli z myślą o Cruise, ale cokolwiek Thetan Cruise kultu uczynił go dla tego filmu.

14. Wywiad z wampirem (1994)

Zjedz mnie, haterz. Ludzie, którzy krytykują ten film, nie mają poczucia humoru. Rejs jest przyjemnie dziwny jak Lestat de Lioncourt, ostateczny wampir. Prawdziwym problemem w tym filmie jest Brad Pitt, który traktuje go zbyt poważnie. Cruise rozumie, że to nie jest dramat - to obozowa przyjemność.

13. Koktajl (1988)

Szczerze mówiąc, jeśli nie podoba Ci się widok koktajli z rumem na plaży do ścieżki dźwiękowej Beach Boys, to proszę natychmiast maszerować do lekarza, bo straciłeś duszę.

12. Kolor pieniędzy (1986)

Grizzled Paul Newman, odświeżając swoją rolę z The Hustler, wręcza tu matinee idol pałeczkę do młodego i mrugnącego oczu Cruise'a. Trudno nie umrzeć trochę w środku, gdy patrzy się na piękną twarz Cruise'a i myśli się o dziwnych wyborach życiowych, których by dokonał; o niemowlęciu zmierzającym do ciemnego lasu.

11. Grom Tropikalny (2008)

Trochę to oszukiwać, tak, bo Cruise ledwo jest w filmie. Ale, jego występ jako obłąkanego kierownika studia Les Grossman był tak dobry, że uratował mu karierę po tych wszystkich skakankach na sofie i scjentologicznych bzdurach. Niektórzy z nas nigdy tak naprawdę nie wyzdrowieli z widoku łysego Cruise'a na Flo Rida.

10. Zabezpieczenie (2004)

Prawdopodobnie nie film, który Cruise kopie z powrotem i ogląda w wolnym czasie, biorąc pod uwagę, że jego była żona, Katie Holmes, jest teraz randka z jego współgwiazdą, Jamie Foxx. Nie powinno to jednak odwracać uwagi reszty z nas od rozkoszowania się Cruisem, grającym na pamięć przeciwko typowi jako zabójca i Foxxowi jako taksówkarzowi, którego wynajmuje na wieczór. To trochę rozprasza uwagę.

9. Rain Man (1988)

Wysłuchaj mnie: Cruise powinien mieć za to Oscara zamiast Dustina Hoffmana. Występ Hoffmana to wszystko sztuczki i tiki, ale Cruise, jako ohydny palant, który dowiaduje się, że ma brata, jest subtelny i prawdziwy. Wyznaczając wzorzec dla swojej kariery, Cruise był niedoceniany, bo sprawiał, że wyglądał bez wysiłku.

8. Raport mniejszości (2002)

Cruise i Spielberg powinni, z mocy prawa, być tak naturalnym połączeniem jak chleb i masło, a jednak Minority Report jest jedynym naprawdę satysfakcjonującym filmem, który razem stworzyli.

7. The Outsiders (1983)

Grając w Oklahomie nastolatka z klasy robotniczej wraz z kolegami prawie nieznanymi: Robem Lowe, Patrickiem Swayze, Ralphem Macchio, Emilio Estevezem, Diane Lane i Mattem Dillonem (ktoś dał temu reżyserowi castingu medal), Cruise jego małą, ale przyjemną rolę w tym, najpiękniejszym ze wszystkich filmów młodzieżowych lat 80.

6. Jerry Maguire (1996)

Cameron Crowe napisał tę rolę pobitego agenta sportowego dla drugiego Toma - Hanksa - i film prawdopodobnie miałby z nim więcej sensu: Cruise jest po prostu zbyt przystojny, by być wiarygodnym niedorozwiniętym. Ale chwyta tę rolę z nieodpartą intensywnością, sprawiając, że nawet najbardziej nachalne z linii Crowe'a brzmią serdecznie.

5. Misja: Niemożliwe (1996)

Film, który, na dobre i na złe, potwierdził Cruise'a jako gwiazdę akcji swojego pokolenia, i choć oznacza to, że przez ostatnią dekadę wyrzucił wiele składowisk akcji, oryginalną Misję: Impossible, wyreżyserowany przez Briana De Palmę, jest kamienno-zimnym klasykiem. Gdzieś, w głębi naszego serca, Cruise będzie na zawsze zawieszony na tym suwaku.

4. Urodził się 4 lipca (1989).

To nieszczęście Cruise'a, że jego jedyny prawdziwy strzał do Oscara - zanim scjentologiczna dziwność wykluczyła go na zawsze - zbiegł się z rokiem niepokonanego występu Daniela Day-Lewisa w "Mojej lewej stopie". Jego występ jako wietnamskiego weterana jest ostateczną ripostą dla każdego głupca, który twierdzi, że jest gwiazdą filmową, a nie aktorem.

3. A Few Good Men (1992)

Czysta kinematograficzna przyjemność. Cruise jest znany jako screen-chewer, ale zbyt rzadko wiadomo, jak dobry jest w grze na drugim skrzypcu do prawdziwej szynki: Hoffman w Rain Man i Jack Nicholson tutaj. "Chcę prawdy!" jest Cruise w swoim Cruisiest, i nie ma w tym nic złego.

2. Magnolia (1999)

Jeden z trzech spektakli, za które Cruise powinien był zdobyć Oscara. Do tej pory postrzegany jako niemal aseksualny, Cruise zadziwia TJ'em Mackie, guru działacza na rzecz praw człowieka, z hasłem "Uszanuj kutasa!". Nikt wcześniej nie mógł sobie wyobrazić go w tej roli. Teraz nie można sobie wyobrazić nikogo innego, kto grałby go w tej roli.

1. Top Gun (1986)

Ryzykowny biznes uczynił Cruise sławnym, ale to okropny film. Top Gun, z drugiej strony, uczynił go legendą i pozostaje jednym z najlepszych filmów wszechczasów. Cruise, grając "flyboya", wziął do filmu usiłująco jawny homoerotyzm jak naturalny. Scena piłki siatkowej przepuściła pokolenie w okresie dojrzewania.

Przeczytaj także: Tom Cruise nakręci film na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej!

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl