Inne Aloes i jego wpływ na skórę twarzy

Aloes i jego wpływ na skórę twarzy

Aloes to roślina o niepozornym wyglądzie, którą często można spotkać w naszych domach. Jej znakiem szczególnym są grube, mięsiste liście zakończone kolcami i wypełnione gęstym sokiem. To właśnie jemu aloes zawdzięcza niezwykłe właściwości, o których warto wiedzieć. Czy wiesz, jaki wpływ ma ta wyjątkowa roślina na nasz wygląd?

Co wiemy o aloesie?

Aloes należy do sukulentów, co oznacza, że potrafi przetrwać dłuższy czas bez wody i nie lubi nadmiernego podlewania. Rośliny z tego gatunku można spotkać na Półwyspie Arabskim, w Afryce oraz na Madagaskarze. Sok, który wypełnia jego grube liście, charakteryzuje się niezwykłym bogactwem substancji cennych dla naszego zdrowia. Warto podkreślić, że niezwykłe właściwości aloesu były znane już bardzo dawno. W starożytności Egipcjanie używali aloesowego miąższu jako środka do opatrywania ran i oparzeń. Aloes był także dobrze znany naszym babciom, które stosowały jego sok na złagodzenie wielu dolegliwościach. Do dzisiaj aloes jest chętnie stosowany w medycynie naturalnej, a także kosmetyce. Dowiedz się, dlaczego jest on tak cennym składnikiem leków oraz kosmetyków.

Aloes i jego niezwykłe właściwości

Warto wiedzieć, że sok aloesowy jest niezwykle bogaty w ogromną ilość witamin i minerałów. Zawiera witaminy A, C, E, witaminy z grupy B, cholinę oraz kwas foliowy. Jest to również jedna z niewielu roślin zawierających witaminę B12, która wpływa korzystnie pracę mózgu, a jej suplementacja jest szczególnie zalecana weganom. W składzie soku aloesowego znajdziemy także potas, wapń, selen, sód, żelazo magnez, cynk i chrom oraz mangan. W medycynie wykorzystuje się go przy wszelkich podrażnieniach skóry, również na tle alergicznym. Sok aloesowy przyspiesza także gojenie się ran, zwiększa odporności i wspomaga walkę z przeziębieniami. Ta niepozorna roślina ma także niezwykle korzystny wpływ na nasz wygląd. Jego sok działa nawilżająco łagodząco oraz tonizująco. Dlatego jest tak chętnie stosowany w kosmetyce. Znajdziemy go w kremach, żelach do twarzy, jak również preparatach do włosów. Skóra twarzy pod wpływem działania aloesu staje się promienna i nawilżona, a włosy gładkie i lśniące.

Stosowanie aloesu od wewnątrz

Nie tylko wszelkie kosmetyki zawierające aloes mają niezwykle korzystny wpływ na nasz wygląd. Zalecane jest również suplementowanie go od wewnątrz. W tym celu można przyjmować aloes w postaci płynnej, który będzie regenerował nasz organizm od środka i również wpłynie na polepszenie nie tylko naszego zdrowia, ale również wyglądu. Z pewnością odczujesz różnicę w kondycji swojej skóry. 

Preparaty z aloesem od DuoLife

DuoLife to firma posiadająca w swojej ofercie szereg najwyższej jakości naturalnych produktów, które zawierają aloes. Są to między innymi kremy, żele do mycia twarzy, płyny micelarne oraz serum.  To kosmetyki, które niezwykle korzystny sposób wpłyną na wygląd Twojej skóry.  Z jednej strony są one bardzo delikatne i nie podrażniają skóry. Z drugiej, wykazują właściwości silnie regenerujące i antyoksydacyjne. Są wprost idealne do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Dzięki nim stanie się ona nawilżona i promienna. Możesz wybrać również aloes do picia od DuoLife, czyli suplement diety, który pozwoli Ci odżywić swoją skórę od wewnątrz. Dzięki swojej płynnej formie, jest on bardzo dobrze przyswajalny. Jest to w 100% naturalny miąższ aloesowy, wzbogacony miodem i oregano. Stosując codziennie aloes do picia, zyskasz zdrowie i witalność. Dostrzeżesz również z pewnością pozytywne zmiany w wyglądzie Twojej skóry.  

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl