Inne Soczewki kontaktowe - wybór i codzienne użytkowanie

Soczewki kontaktowe - wybór i codzienne użytkowanie

Wiele osób z wadą wzroku decyduje się na soczewki kontaktowe. Są dyskretne, wygodne i nie ograniczają użytkownika podczas uprawiania wielu aktywności. Soczewki kontaktowe to niewielki wydatek, który może znacznie poprawić jakość życia, jeśli tylko są prawidłowo stosowane. Łatwo również o nie zadbać, wystarczy tylko trzymać się kilku zasad.

Jakie soczewki wybrać?

Jest wiele czynników jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając dla siebie soczewki kontaktowe. Najważniejszą kwestią jest oczywiście wada wzroku. Dlatego dobrze jest dobrać soczewki z lekarzem okulistą lub optometrystą. Jeżeli chodzi o soczewki kontaktowe, należy wziąć pod uwagę również długość ich użytkowania. Dużą popularnością cieszą się soczewki jednodniowe. Są bardzo wygodne i nie wymagają specjalnej pielęgnacji, ponieważ wyrzuca się je po jednym dniu użytkowania. Istnieje także możliwość wyboru soczewek miesięcznych. Te należy przemywać je dedykowanym do tego celu płynem i odpowiednio przechowywać.

Zakładanie soczewek kontaktowych

Wiele osób rezygnuje z noszenia soczewek kontaktowych, ponieważ nie wiedzą jak założyć soczewkę. Jednak wystarczy trochę wprawy, aby czynność ta zajmowała zaledwie kilka minut. Pierwszą rzeczą o jakiej należy pamiętać, jest oczywiście zachowanie odpowiednich zasad higieny. Narząd wzroku jest niezwykle delikatny i podatny na infekcje. Dlatego konieczne jest dokładne umycie rąk. Następnie można przejść do zakładania:

  • Najpierw należy wyciągnąć soczewkę z opakowania i położyć ją na palcu wskazującym. Powinna on przyjąć wklęsły kształt miseczki.
  • Następnie palcami tej samej ręki trzeba delikatnie rozchylić powieki. W razie potrzeby można pomóc sobie drugą ręką.
  • Kolejnym krokiem jest skierowanie wzroku w górę i nałożenie soczewki palcem wskazującym na powierzchnie oka.
  • Jeżeli udało się prawidłowo zaaplikować soczewkę kontaktową, wystarczy kilka razy zamrugać, aby soczewka odpowiednio ułożyła się na oku.
  • Czynność należy powtórzyć na drugim oku.

Z początku zakładanie soczewek kontaktowych może zająć więcej czasu, jednak z każdym kolejnym założeniem stanie się to łatwiejsze.

Soczewki kontaktowe, a noszenie makijażu

Soczewki są częstym wyborem, ponieważ nie wymuszają na użytkowniku zmiany wizerunku i są bardzo dyskretne. Choć kwestie zdrowotne powinny znajdować się na pierwszym miejscu, dla wielu osób równie ważny jest wygląd i samopoczucie. Dlatego wśród kobiet, które chcą zdecydować się na użytkowanie soczewek często pojawia się pytanie, czy codzienny makijaż nie stanowi przeszkody. Na szczęście stosowanie makijażu nie jest przeciwwskazaniem do noszenia soczewek. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach, które podpowiada nam strona http://www.swiatsoczewek.com/:

Najpierw soczewki, następnie makijaż

Jest to nieprzypadkowa kolejność. Jeżeli najpierw zostaną założone soczewki kontaktowe, nie zaistnieje ryzyko, że drobinki kosmetyków zostaną przeniesione na soczewkę i będą podrażniać powierzchnię oka. Natomiast po nałożeniu soczewek można bez obaw wykonywać makijaż. Nie będzie on stanowił zagrożenia dla narządu wzroku.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Przy nakładaniu makijażu należy zwracać szczególną uwagę na okolice oczu, aby kosmetyki nie miały bezpośredniego kontaktu z gałką oczną. Zdecydowanie lepiej będzie zrezygnować z malowania linii wodnej, aby nie wywołać podrażnień. Kosmetyki pylące, takie jak puder dobrze jest nakładać przy pomocy puszka nie pędzelka. Aby resztki cieni nie osypywały się, a co za tym idzie, ich resztki nie dostawały się do oka, warto zastosować bazę, która zwiększy przyczepność produkty. Osoby ze szczególnie wrażliwymi oczami powinny wybierać kosmetyki hipoalergiczne. Więcej informacji o stosowaniu makijażu i soczewek kontaktowych znajdziesz na stronie http://soczewkidlaciebie.pl/ciekawostki/bnqr/soczewki-a-makijaz.html.

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl