Inne Zeszyty, piórnik, kredki potrzebne od zaraz, czyli wyścig po wyprawkę

Zeszyty, piórnik, kredki potrzebne od zaraz, czyli wyścig po wyprawkę

W każde wakacje - zwłaszcza w okresie podstawówki - na rodziców i dzieci czeka ten sam scenariusz - wycieczka po artykuły szkolne. Zdecydowana większość dzieci nie chce wracać do szkoły we wrześniu. Kupowanie kolorowych przyborów, których będą używać w trakcie zajęć, jest dla nich okazją do zapomnienia o tym, że czeka ich teraz głównie nauka. Wachlarz kolorów, marek i cen w każdym większym markecie stwarza nieskończone możliwości komponowania wyprawki w sposób jak najbardziej spersonalizowany i odpowiedni do potrzeb konkretnego ucznia. Grupami produktów, które można kupić w wielu wariantach, są m.in. kredki, zeszyty, długopisy, bloki, czy piórniki, nie wspominając o szerokiej gamie plecaków, tornistrów i toreb. Jak więc dokonywać najlepszego wyboru i połączyć wygodę użytkowania z relatywnie niską ceną?

Droższe nie znaczy lepsze 

Jako rodzice musimy pamiętać, że idąc po artykuły szkolne ze swoją pociechą, możemy mieć trudności z przekonaniem jej do kupna tańszych odpowiedników. Sklepy oferują produkty na dziesiątkach licencji, więc dziecko z łatwością znajdzie piórnik lub zeszyt z postacią ze swojej ulubionej bajki, lub filmu. Firmy papiernicze doskonale wiedzą jak kusić najmłodszych. Jeśli chcemy zaplanować zakupy bardziej ekonomiczne potrzebny będzie do tego szybki “research” cen w poszczególnych hipermarketach. Dobra wiadomość jest taka, że z wiekiem do szkoły będzie potrzebnych coraz mniej przyborów. W szkole średniej możemy często spotkać uczniów tylko z kilkoma zeszytami i długopisem. W plecaku pierwszaka natomiast znajdziemy cały szereg artykułów, zaczynając od kilku rodzajów bloków (techniczny, rysunkowy, kolorowy), kończąc na różnych typach kredek, dzięki którym lekcje staną się bardziej atrakcyjne i ciekawsze.

kredki do szkoły

Kredki ołówkowe to nie wszystko

Wspomniane kolorowe kuzynki ołówka to podstawowe narzędzie rozwijające aktywność artystyczną u dzieci. Ważne, by kupić takie, które można łatwo temperować. Oprócz kredek ołówkowych na rynku artykułów biurowych istnieje wiele innych ich rodzajów i każdy ma zastosowanie w innej technice plastycznej. Dużą popularnością cieszą się pastele, które występują w bardzo bogatej gamie kolorystycznej, wbrew swojej nazwie także w jaskrawych odcieniach. Ulubioną czynnością dzieci jest ich rozcieranie na papierze, które daje ciekawy efekt i nie wymaga długotrwałego kolorowania białej przestrzeni. Popularność zdobyło także kredki Bambino, których barwy są ciepłe i wyraziste oraz umożliwiają płynne przejścia, przez co  wyglądają dużo bardziej estetycznie niż np. świecowe. 

Papierowy zawrót głowy

Po skompletowaniu przyborów piśmienniczych powinniśmy dokładnie policzyć z naszym dzieckiem, jakie i ile zeszytów potrzebuje. W ten sposób unikniemy magazynowania zbędnego papieru w naszym domu, co jest szczególnie istotne w dobie tak dużego marnotrawienia surowców. Doradźmy mu, by wybrało te w papierowej okładce, żeby nie dokładać zbędnego ciężaru do naładowanego książkami plecaka. W przypadku uczniów klas 1-3 warto też skonsultować z dzieckiem lub nauczycielem, na kiedy przewidziane są zajęcia plastyczne, żeby nie dźwigało zbędnych plakatówek i bloków. 

Więcej na stronie sklepu alibiuro.pl

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl