Smartfony Wybieramy samochodowy uchwyt na telefon

Wybieramy samochodowy uchwyt na telefon

Telefon komórkowy jest rozwiązaniem, dla którego można znaleźć coraz więcej zastosowań w samochodzie. To nie tylko znakomita nawigacja, ale również narzędzie, które możemy wykorzystywać po to, aby odtwarzać muzykę. Nie można nie docenić i tego, że nadal radzi sobie dobrze zarówno z wykonywaniem, jak i odbieraniem połączeń. Jeszcze przed wybraniem się w trasę warto więc zatroszczyć się o odpowiednie mocowanie do telefonu – nie tylko bezpieczne, ale i maksymalnie wygodne. Jaki uchwyt wybrać?

Kryteria wyboru

Na rynku nie brakuje różnego rodzaju uchwytów samochodowych, warto więc poświęcić chwilę uwagi ich najbardziej charakterystycznym cechom. Na pierwszy plan wysuwa się, oczywiście, jakość wykonania. Im jest ona lepsza, tym większa jest szansa na to, że telefon będzie bezpieczny, a sam uchwyt będzie nam służył przez długi czas. Przeważnie nie musimy być ekspertami, aby ocenić, z jakiej jakości rozwiązaniem mamy do czynienia. Jej odzwierciedleniem jest cena i rzeczywiście, droższe uchwyty, co do zasady, są też bardziej solidne. Tanie uchwyty są przeważnie wykonane z plastiku, a ten jest słaby, łamliwy i podatny na odkształcenia. Z czasem uchwyt traci swoją stabilność, a kierowca ma wrażenie, że telefon w każdej chwili może wypaść z uchwytu.

Atutem dobrego uchwytu jest również możliwość ustawiania takiej pozycji wyświetlacza, która nam samym odpowiada najbardziej. Uchwyt powinien pozwalać nam na ruch w każdym kierunku tak, aby uzyskać pozycję, którą można będzie uznać za optymalną. Przyda się to zwłaszcza wtedy, gdy z samochodu korzysta więcej niż jedna osoba. Przed zakupem dobrze jest też sprawdzić wymiary uchwytu oraz wymiary urządzenia, które powinno się w nim znaleźć.

Najpopularniejsze samochodowe uchwyty na telefon

Gdy analizujemy produkty dostępne na rynku, szybko zauważamy, że dominują na nim te uchwyty samochodowe, które mocuje się na szybę. Ich największą zaletą jest to, że są one montowane blisko szyby, można więc korzystać z nich bez konieczności odrywania wzroku od pokonywanej właśnie przez nas trasy. Plusem uchwytów tego rodzaju jest także ich stabilność, łatwy montaż i demontaż oraz możliwość swobodnej regulacji urządzenia tak, aby można je było dopasować do naszych potrzeb. Największym minusem wydaje się przyssawka zwłaszcza, jeśli nie wiemy, jak umiejętnie zamocować uchwyt, bo zwiększa ryzyko obrażeń, gdyby doszło do wypadku. Należy liczyć się też z tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które prowadzi do nieznacznego ograniczenia pola widzenia.

Uchwyt mocowany na kratce nawiewu nie jest może aż tak popularny, również jest jednak zaliczany do rozwiązań, które mają swoich fanów. Uchwyty takie nie ograniczają widoczności, a jednocześnie umożliwiają satysfakcjonujący dostęp do urządzenia. Ich wada jest przede wszystkim to, że wpływają niekorzystanie na wentylację w kabinie, a jednocześnie wcale nie działają bez szkody dla samej kratki. Nic więc dziwnego, że systematycznie wypierają je uchwyty, które przymocowuje się do deski rozdzielczej, pozwalające na dowolne zlokalizowanie urządzenia, a jednocześnie umożliwiające szybkie montowanie i demontowanie.

https://hamamobile.pl/

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl