Smartfony Kto dzwonił z nieznanego numeru? Jak to sprawdzić?

Kto dzwonił z nieznanego numeru? Jak to sprawdzić?

Chociaż w życie weszły przepisy chroniące nasze dane osobowe, wciąż wiele osób uskarża się na telefony z nieznanych numerów. Dzwonią one często, do różnych osób, pojedynczo, albo w całej serii. Niektórzy ów telefony odbierają, żeby dowiedzieć się, iż dostali zaproszenie na jakiś pokaz, albo wygrali nagrodę, chociaż w niczym nie grali. Inni zaś ignorują podobne telefony, z myślą że wszystkie numery, które są dla nich ważne, mają już zapisane w telefonie. Nie odbierają więc numerów z nieznanych miejsc. Czasami jednak nie odbierzemy czegoś na wszelki wypadek, albo też nie mieliśmy takiej możliwości, a później zastanawiamy się kto czegoś od nas chciał. To szczególnie kłopotliwe, gdy na przykład ktoś ubiega się o pracę, a zatem oczekuje że będzie dzwonił ktoś obcy (rzecz jasna z dobrą nowiną). Jak to wszystko sprawdzić? Czy się da? I czy warto? Oto krótki poradnik dla zainteresowanych!

Nieznane numery - podejrzane czy nie?

Raczej mało jest osób, które lubią połączenia z nieznanych miejsc. Może jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z telefonem, albo ktoś zgubił swój telefon i do nowego dopiero zbiera kontakty, będzie bardziej uzasadniał połączenia od nieznanych numerów. Pozostali jednak mają bardziej zdefiniowane grono znajomych i jeśli tylko ich życie zawodowe nie wiąże się z rozdawaniem numeru kontaktowego potencjalnym wspólnikom czy klientom, raczej nie widzą powodu, żeby dzwonił do nich ktoś obcy.

Wiele można przeczytać o podejrzanych numerach, które łączą się z ludźmi z innych krajów czy miast. Czasami po odebraniu takiego numeru trzeba było później uiszczać wysoki rachunek za rozmowę. Żeby się przed tym ustrzec, wiele osób po prostu nie odbiera - ale nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Jeśli ktoś znajduje się we wspomnianej grupie osób, które muszą rozdawać kontakt do siebie, ponieważ na przykład prowadzą firmę i jest to ważne dla jej rozwoju, brak odbierania telefonów nawet od nieznanych numerów raczej nie wchodzi w grę. Jak sprawdzić kto do nas dzwonił ?

nieznany numer

Kto dzwonił z nieznanego numeru?

Wystarczy poświęcić chwilę i wpisać dany numer telefonu w okno wyszukiwarki internetowej, żeby szybko znaleźć odpowiedź na pytanie kto chciał się z nami skontaktować. Jeśli to jakaś firma - numer z sekretariatu, dyrektora itp. - w wynikach wyszukiwania wyświetli się odpowiednia strona. Będziemy więc wiedzieli czy warto oddzwaniać. Jeśli z kolei jest to numer, który wydzwania po wielu ludziach i jest to na przykład głuchy telefon, także będziemy o tym wiedzieć. Powstały w przestrzeni internetowej odpowiednie strony, które gromadzą takie dane. W komentarzach ludzie opisują kto dzwonił i czego chciał, oceniając czy ten numer był przydatny, czy też stanowi zagrożenie - a wydzwania tak często, że można go wręcz uznać za nękający.

Jeśli numer wyświetli się w jakimś spisie, jednak nie jest z niczym łączony, prawdopodobnie dzwoniła osoba prywatna, a zatem numer jest bezpieczny. Warto czasem przed odebraniem wysłać do takiej osoby SMS-a z zapytaniem kim jest i w jakiej sprawie dzwoni. Kiedyś była to powszechna praktyka - być może warto do niej wrócić.

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl