Komputery Open space – wyposażenie w komputery stanowisk roboczych

Open space – wyposażenie w komputery stanowisk roboczych

Praca w biurach typu open space polega na wykonywaniu obowiązków zawodowych we wspólnej, otwartej przestrzeni, gdzie każdy ma swoje stanowisko. Na jego wyposażeniu najczęściej znajduje się komputer. W takich warunkach można wykorzystać komputery stacjonarne, które mają kompaktowe wymiary.

Stacjonarne komputery dla firm

Dla specjalistów komputer to narzędzie pracy – powinni oni mieć dostęp do sprzętu, który będzie przede wszystkim niezawodny. Przy wyborze urządzenia dla firmy ważna jest jego modułowość,wydajność, stabilność działania, łatwość rozbudowy w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Warto wybierać komputery dla firmy spośród gotowych zestawów komputerowych renomowanych producentów takich jak:

  • HP,
  • Dell,
  • Lenovo.

Od razu wiemy, jakie mają one podzespoły, a fakt, że są plasowane w kategorii komputerów biznesowych sprawia, że idealnie nadają się na do pracy ciągłej po 8, a nawet 12 godzin dziennie przez większość dni w roku. 

Komputery stacjonarne Dell

Szeroki wybór komputerów biznesowych marki Dell w obudowie typu mini Tower lub SFF  powoduje, że łatwo może wyposażyć w nie stanowisko pracy. Dostępne są komputery stacjonarne Dell serii Optiplex oraz Dell Vostro. Mają one niskonapięciowe procesory Intel Core i3, i5 lub i7.

Dell serii Vostro

Jeśli stanowiska pracy w open space są niewielkie, sprawdzą się komputery z serii małych urządzeń Dell Vostro, które mają dobrą jakość i zamknięte są w stylowej, kompaktowej, czarnej obudowie. Bardzo wydajne karty graficzne, w które wyposażone są komputery Dell Vostro, na przykład NVIDIA GeForce, powodują, że są one odpowiednie dla grafików czy architektów. 

Dell Optiplex

Znakomicie przy pracy biurowej radzą sobie komputery Dell serii Optiplex, które także mają na wyposażeniu procesory Intel Core i zwykle zintegrowaną kartę graficzną. Można je rozbudować o kolejne elementy pamięci RAM, nowe dyski twarde i tym podobne.

Komputer stacjonarny Lenovo

Marka Lenovo jest w stanie dostarczyć doskonałe komputery dla pracowników biurowych. Są to między innymi urządzenia stacjonarne Lenovo serii V oraz ThinkCentre. 

Seria komputerów dla firm Lenovo V

Modele należące do serii Lenovo V wyposażone zostały przez producenta w procesor AMD Ryzen 5. Komputer stacjonarny Lenovo ma wiele portów i złącz, opcjonalnie można zdecydować się jeszcze na łączność Wi‑Fi w odpowiednim standardzie. 

Seria Lenovo ThinkCentre

W przypadku ThinkCentre mamy do czynienia z wydajnymi i łatwymi w obsłudze komputerami biznesowymi w obudowie typu Tower, które charakteryzują się dużą mocą obliczeniową, co daje możliwość jednoczesnego korzystania z wielu funkcji i programów. Liczne gniazda rozszerzeń i opcja rozbudowy powodują, że można dopasować to narzędzie do indywidualnych wymagań każdego pracownika.

Komputer HP stacjonarny

Także firma Hewlett-Packard ma w swojej bogatej ofercie komputery dla firm. Będą one odpowiednie również do wyposażenia stanowisk typu open space. Można zdecydować się na  jeden spośród trzech różnych modeli urządzeń stacjonarnych HP, dostępnych w sklepie Laphard.pl. Mowa tu o:

·       komputerach HP Basic,

·       komputerach HP ProDesk,

·       komputerach EliteDesk.

Komputer HP stacjonarny ma niskonapięciowy procesor najnowszej generacji. Może być to procesor: Intel Core i3, i5, i7, i9 bądź też AMD Ryzen 5 i 7. Zamontowana została w nich pamięć operacyjna RAM o pojemności od 8 do 32 GB z możliwością późniejszej rozbudowy.

Artykuł partnera

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl