Inne Zalety stosowania pianek poliuretanowych

Zalety stosowania pianek poliuretanowych

Przygotowanie izolacji termicznej budynków jest rzeczywiście bardzo ważną kwestią, której nie powinno się ignorować, ponieważ będzie bezpośrednio wpływać na warunki użytkowania budynku. Dlatego warto zwrócić uwagę na to jakie propozycje są obecnie dostępne i jakie opcje można stosować, gdy chodzi o izolację termiczną i akustyczną. Okazuje się, że obecnie bardzo często stosuje się nowoczesne rozwiązania, wśród nich między pianka poliuretanowa, która świetnie sprawdza się od strony praktycznej i będzie sprawdzać się w wielu różnych miejscach. To co obecnie wzbudza największe zainteresowanie to możliwość uzyskania dobrej szczelności, która połączy jednocześnie świetne warunki, gdy chodzi o izolację termiczną jak i akustyczną. Między innymi dlatego pianka PUR daje nam tak wiele możliwości. Zobacz, co mówią eksperci z izolacjemyslenice.pl?

Pianka PUR – czemu warto się na nią zdecydować

Przede wszystkim największą zaletą, gdy chodzi o stosowanie pianki poliuretanowej to możliwość wypracowania 100% szczelności. Dzięki natryskowi pianka będzie w stanie stworzyć jednolitą warstwę, na której nie będzie żadnych mostków termicznych i to niezależnie od tego, gdzie pianka będzie nakładana. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto komórkowa to pianka paroprzepuszczalna, potocznie określana jako pianka oddychająca. Mimo 100% szczelności nie musimy się obawiać, że w domu stworzone zostanie coś na kształt termosu co sprawi, że możemy mieć większe problemy z utrzymaniem odpowiedniego stanu budynku. 

piana pur

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? 

Kolejną zaletą produktów będzie to, że jest to materiał nieprzewiewny i będzie to wyższość tego materiału nad materiałami włóknistymi. Ogranicza się bowiem powstawanie pętli konwekcyjnych, które będą odpowiedzialne za pojawienie dużych strat energii. Wśród tych zalet, na które jeszcze trzeba zwracać uwagę będzie to, że ten materiał pozwoli znacznie skrócić czas budowy. Można bowiem wybierając dobrą firmę liczyć na to, że dziennie będzie w stanie dokonać ona nawet 400 metrów kwadratowych izolacji, co będzie rzeczywiście świetnym wynikiem. Dzięki temu zdecydowanie szybciej wykonana będzie izolacja budynku niż w momencie, gdy zastosuje się inne materiały. 

Dobry materiał – skuteczna izolacja 

Zastosowanie pianki dobrej jakości sprawi, że będzie ona doskonale kleić się do drewna, folii parorzepuszczalnej, płyt OSB, cegły czy nawet betonu. Dodatkowo będzie on również charakteryzował się świetną elastycznością, będzie dobrze pracować na konstrukcji dachu i dlatego dobrze sprawdzi się od strony praktycznej. Niektórzy jako zaletę podają również fakt, że taka pianka jest lekka, będzie bowiem ważyć około 1,2 kg na metr kwadratowych. Jest to bardzo ważne przy nieco starszych budynkach, ponieważ będzie można wykonywać termomodernizację bez wzmacniania konstrukcji w dodatkowy sposób. Dlatego będzie to dobra opcja, która również przyspieszy możliwość wykonywania prac przy izolacji budynku. Taka izolacja jest także materiałem bezpiecznym dla zdrowia oraz środowiska. Nie będzie pylić, nie będzie się kruszyć, nie utlenia się i będzie przez cały okres użytkowania budynku zachowywać swoje właściwości, od tej strony będzie to rzeczywiście świetny wybór.

Zapraszamy po więcej informacji na: starypiec.com.pl

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl