Inne Złote monety – pasja i inwestycja

Złote monety – pasja i inwestycja

Złoto to najszlachetniejszy surowiec, kojarzący się nam z władzą i bogactwem. Coraz popularniejsze staje się inwestowanie swojego majątku w złoto inwestycyjne. Jeżeli pragniesz zainwestować swój kapitał, możesz zdecydować się na zakup złotych monet. Jakie rodzaje złotych monet wyróżniamy i dlaczego warto je kupować?

Rodzaje złotych monet

Zasadniczo złote monety dzielą się na dwa rodzaje – monety kolekcjonerskie oraz bulionowe. Na czym polega różnica między nimi?

Złote monety kolekcjonerskie

Złote monety kolekcjonerskie mają wielu pasjonatów. Nic w tym dziwnego – są drogocenne i piękne. Złote monety kolekcjonerskie zachwycają swoimi misternymi, delikatnymi zdobieniami, które mogą przedstawiać przeróżne motywy. Czasami wykonuje się je z jakiejś konkretnej, ważnej okazji lub dla upamiętnienia istotnego wydarzenia.  Przykładem może być beatyfikacja papieża, Jana Pawła II lub 90-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Co jeszcze może znaleźć się na monetach kolekcjonerskich? Pojawiają się na nich wizerunki osób zasłużonych dla sportu, nauki, czy też sztuki. Często zdobi się je również pięknymi motywami roślinnymi i zwierzęcymi, a także różnymi ornamenty. Na rynku dostępne są również monety przedstawiające na przykład poszczególne znaki zodiaku. Pewną ciekawostką są także najmniejsze złote monety świata. Ich waga wynosi zaledwie około1 g, a średnica około 11mm. W ich wypadku piękne, delikatne zdobienia robią jeszcze większe wrażenia, gdyż wykonuje się je z największą precyzją.  Możemy kupić między innymi najmniejsze monety na świecie z wizerunkami Napoleona Bonapartego, Jana Pawła II lub Alfreda Nobla. Kolekcjonowanie złotych monet może stać się wspaniałą pasją. Złote monety kolekcjonerskie to również świetny pomysł na prezent. Obdarowując kogoś szczególnego złotą monetą, dajesz mu nie tylko coś pięknego, ale również cennego.
 
monety bulionowe

Złote monety bulionowe

Zasadnicza różnica między złotymi monetami kolekcjonerskimi a bulionowymi polega na tym, że te drugie są wybijane w celach inwestycyjnych. Ich nakład zwykle nie jest ograniczony i zależy od popytu na dana monetę. Kiedy kolekcjonujemy złote monety, pragniemy zdobyć te najbardziej rzadkie egzemplarze, aby uświetnić swoją kolekcję. Przy inwestowaniu w monety bulionowe, warto wybierać te najbardziej znane. Ich wysoka rozpoznawalność powoduje, że ich cena jest najbardziej zbliżona do ceny giełdowej uncji złota, a więc również najbardziej korzystna podczas zakupów. Bardziej rzadkie monety bulionowe nie posiadają wartości kolekcjonerskiej, a musimy przy ich zakupie zapłacić więcej w relacji do ceny giełdowej jednej uncji złota, głównie z powodu wyższych kosztów bicia przez mennice. Spośród najbardziej popularnych złotych monet bulionowych wyróżniają się Krugerrandy, Filharmoniki, Kanadyjskie Liście Klonowe oraz Australijskie Kangury.

Inwestuj z głową

Złote monety są wyjątkowo piękne oraz cenne. Dlatego zarówno zakup w celach kolekcjonerskich, jak i inwestycyjnych jest z całą pewnością opłacalny. Warto również podarować złotą monetę komuś wyjątkowemu. To piękny, pamiątkowy prezent, który zachwyca swoim pięknem, jak również posiada sporą wartość. Pamiętaj, aby złoto inwestycyjne kupować tylko w sprawdzonym miejscu. Jeżeli poszukujesz zaufanego i pewnego miejsca, w którym możesz dokonać zakupu złotych monet bulionowych i kolekcjonerskich, zapoznaj się z ofertą Mennicy Krakowskiej All More. Oferuje ona bardzo szeroki wybór złota inwestycyjnego w różnych formach. 

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl