Komputery Lenovo Ideapad 320

Lenovo Ideapad 320

Budżetowy laptop, który nie wyczyści naszego portfela, a wygląda na sprzęt ze znacznie wyższej półki to marzenie każdego rozglądającego się za komputerem do codziennego użytku. Lenovo Ideapad 320 sprosta wszystkim podstawowym zadaniom, jakie przed nim postawimy, a do tego, chwalony przez wszystkich za wyjątkowy design, zrobi to w niespotykanym stylu!

Lenovo Ideapad 320 zmiata konkurencję pod względem stylowego wyglądu. Kiedy patrzysz na niego, nie widzisz urządzenia budżetowego - elegancka konstrukcja unibody wygląda, jakby skrywała znacznie droższą maszynę. Jest cienki, lekki i sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanego. Wiele laptopów wykonanych z plastiku skrzypi i wygląda jakby miały się rozpaść przy intensywniejszym użytkowaniu, ale nie Ideapad 320.

Komputer wyposażony jest w napęd DVD, który znajduje się po prawej stronie laptopa, a wszystkie porty, w tym gniazdo zasilania, gniazdo słuchawek, port Ethernet, dwa porty USB 3.0 i HDMI, umieszczono po drugiej stronie.

Klawiatura jest szczególnie ładna, ma wyspowy, wygodny styl z pojedynczymi klawiszami, które dają bardzo przyjemne wrażenie i informację zwrotną przy dotyku. Jedną z głównych różnic w stosunku do innych projektów jest to, że klawisze strzałek w górę i w dół zostały zmniejszone, aby umożliwić wstawienie pełnowymiarowego prawego klawisza shift. Zostało to zrobione z myślą o użytkowników używających komputera głównie do pracy i pisania, gdzie ten klawisz jest najczęściej wykorzystywany.

Touchpad znajduje się pod klawiaturą i ma jednolity wygląd, z lewym i prawym przyciskiem wbudowanym w główny korpus podkładki. Pracuje płynnie, szybko reaguje i obsługuje funkcję multi-touch.

Wyświetlacz jest jasny i wyraźny zwłaszcza zważywszy na budżetowy charakter Ideapad 320. Kąty widzenia powyżej i poniżej ekranu są bardzo dobre, a jasność i odwzorowanie kolorów pozostają w pełni akceptowalne, nawet przy bardzo ekstremalnych poziomych kątach widzenia.

Maksymalna rozdzielczość, jaką może wyświetlić ekran w tym sprzęcie, to 1366 x 768. Nie jest to rozdzielczość Full HD, więc miejcie to na uwadze przy zakupie. Do większości zastosowań jest to jakość absolutnie wystarczająca i nie sprawia problemu przy codziennym użytkowaniu.

Najlepiej jest używać Ideapad 320 do podstawowych zadań zarówno ze spektrum pracy jak i rozrywki. Świetnie sprawdzi się przy przetwarzaniu tekstu, dzięki wygodnej i wydajnej klawiaturze. Czuje się jak ryba w wodzie w zadaniach związanych z pracą w sieci a klawiatura doskonale nadaje się do długich sesji pisania. Wydajny procesor zapewni stały dostęp i umożliwi pracę przy wielu aplikacjach otwartych jednocześnie. Przy cięższych zadaniach możemy odczuwać braki mocy, jednak dla ogromnej większości użytkowników jej zapas będzie wystarczający.

Ideapad 320 ma dwa mocne głośniki Dolby, które naprawdę dobrze brzmią jak na laptopa w tym przedziale cenowym. Są głośne, dźwięk jest wyraźny i kompleksowy, nawet na najwyższych ustawieniach głośności nie da się zauważyć żadnych zniekształceń.

W rozbudowanej, kompleksowej recenzji, którą dla Was przygotowaliśmy, opisujemy szczegółowo możliwości i funkcje Lenovo Ideapad 320.

 

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl