Komputery Jak wybierać części do Arduino?

Jak wybierać części do Arduino?

​Arduino to otwarta platforma programistyczna, przeznaczona do tworzenia własnych urządzeń elektronicznych. Jest to system chętnie wykorzystywany zarówno przez amatorów majsterkowania, jak i doświadczonych inżynierów. Skąd tak duża popularność tego rozwiązania?

Czym jest Arduino?

Podstawą Arduino jest niewielka płytka drukowana, już wyposażona w dużą ilość komponentów, co czyni z niej wygodny zestaw uruchomieniowy. Płytka występuje w wielu wariantach, wystarczy dobrać model odpowiedni dla własnych celów. Do płytki można podłączać różnego rodzaju elementy, co pozwoli stworzyć autorskie urządzenie elektroniczne o określonych funkcjach. Bardzo często na bazie tej płytki projektuje się czujniki oraz urządzenia do sterowania.

Do działania Arduino potrzebuje programu – użytkownik pisze go samodzielnie i może przy tym korzystać z gotowych schematów dostępnych za darmo w sieci, a sam język Arduino jest bardzo prosty do opanowania. Kod, jaki powstał na komputerze, wgrywa się na płytkę poprzez kabel USB.

Jak wybrać zestaw dla siebie?

Przygodę z Arduino warto zacząć od zestawu startowego UNO, który poza płytką zawiera jeszcze komplet kabelków i drobnych komponentów, można też oczywiście powiększyć ten podstawowy pakiet o dodatkowe elementy, na przykład wyświetlacz LCD czy płytkę z przyciskami. Zestawy zwykle są tańsze niż samodzielne kompletowanie poszczególnych części, jest to także wygodniejsza opcja dla osób początkujących, ponieważ nie ma wtedy problemu z prawidłowym dopasowaniem komponentów.

Gotowe zestawy Arduino, dostępne między innymi na 3diy.eu, można nabyć już za kilkadziesiąt złotych, cena dodatkowych części zależy oczywiście od ich rodzaju. Wszystkie części w standardzie Arduino są ze sobą kompatybilne, więc bez problemu można dokupywać na dalszych etapach swojej pracy kolejne przydatne akcesoria.

Arduino można zamówić na stronie producenta, jak i w wielu sklepach z elektroniką.

Artykuł partnera

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl