Audio Najlepsze urządzenia do nagrywania dla początkujących

Najlepsze urządzenia do nagrywania dla początkujących

Nagrywanie muzyki było kiedyś czymś, co robili tylko profesjonaliści w dużych studiach pełnych drogiego sprzętu. Aby nauczyć się zawodu, osoba na ogół musiała zapisać się do specjalistycznego programu lub uczyć się w studiu, dając im dostęp do tego sprzętu. A jeśli muzycy chcieli umieścić swoje piosenki na rekordzie - nawet tylko po to, aby zrobić przejezdne nagranie demo - musieli wyłuskać jakieś całkiem poważne ciasto, aby kupić czas studyjny.

W ostatnich latach to wszystko się zmieniło.

Coraz bardziej wydajne urządzenia konsumenckie, których używamy - takie jak laptopy, tablety, a nawet smartfony - są teraz w stanie zasilić tanią konfigurację nagrywania, na którą stać praktycznie każdego muzyka. Dzięki kilku dobrze dobranym urządzeniom do nagrywania, prawie każdy może skonfigurować i obsługiwać w pełni funkcjonalne studio domowe lub mobilne. A to oznacza, że aspirujący producenci mogą uzyskać wiele praktycznych doświadczeń w zaciszu własnego domu.

Przewodnik ten obejmuje niektóre z najważniejszych urządzeń nagrywających, które będą potrzebne do budowy mobilnego lub domowego studia i daje kilka zaleceń dla sprzętu, który jest wielki dla początkujących. Dodatkowo, zawsze możesz przejrzeć kompletną kolekcję sprzętu nagrywającego u Przyjaciela Muzyka, aby dowiedzieć się więcej.

Jedną wielką rzeczą w budowaniu domowego lub mobilnego studia nagrań jest to, że można zacząć od kilku podstawowych elementów wyposażenia, a następnie dodać lub uaktualnić w miarę rozwoju swoich umiejętności i chcesz dodatkowe opcje. Ten przewodnik obejmuje najważniejsze elementy sprzętu nagrywającego: komputery, interfejsy audio, mikrofony, słuchawki i monitory studyjne.

Zajmiemy się również dodatkowym sprzętem audio, który może rozszerzyć Twoje studio tak, aby było takie, jakie chcesz.

Komputery i urządzenia iOS do nagrywania

Obecnie większość konfiguracji nagrywania opiera się na komputerach. Kiedyś najlepiej było używać do tego celu komputera stacjonarnego o dużej mocy, ale teraz technologia jest na tyle zaawansowana, że nawet urządzenia mobilne, takie jak smartfony, mogą wykonać tę pracę. A laptopy są powszechnie używane jako jednostka centralna w domowym studiu na pełną skalę.

Dla tych, którzy chcą stworzyć mobilne studio, urządzenia iOS (iPady, iPhony i iPod touch) są świetną opcją. Jest mnóstwo sprzętu zbudowanego specjalnie dla tych urządzeń, co ułatwia podłączenie i rozpoczęcie pracy. Dowiedz się więcej z naszego szerokiego wyboru przewodników zakupu iOS, które koncentrują się na różnych użytkowników iOS od DJ-ów do gitarzystów.

Dzięki iPhone'owi schowanemu w kieszeni i dodatkowemu sprzętowi, możesz robić poważne zdjęcia dźwiękowe. Przenośne mikrofony USB oferują duży krok w górę jakości dźwięku za pomocą wewnętrznego mikrofonu telefonu. I istnieje szybko rosnąca kategoria inteligentnych urządzeń przyjaznych dla telefonu idealne do przybijania wszystko od ulotny gitara riff do pełnego składu.

Jeśli chodzi o laptopy lub komputery stacjonarne, wiele modeli będzie działać dla Twoich potrzeb nagrywania. Być może uda Ci się zacząć od komputera, który masz teraz w domu. Jednakże, jeśli ten model ma więcej niż kilka lat i zaczyna się wydawać nieco powolny, może nadszedł czas, aby rozważyć aktualizację.

Podczas gdy koszt komputera Mac jest zazwyczaj nieco wyższy niż komputera PC z systemem Windows o podobnych specyfikacjach, wielu muzyków i inżynierów nagrań preferuje komputery Mac ze względu na ich niezawodność, łatwość użytkowania i jakość wykonania. Te komputery Apple cieszą się dobrą reputacją, ponieważ dobrze radzą sobie z urządzeniami nagrywającymi, nie tworząc przy tym żadnych niepożądanych niespodzianek. Dużym plusem jest szeroka gama oprogramowania, które zostało zaprojektowane z myślą o bezproblemowym działaniu z systemem operacyjnym komputera Mac.

Aby uzyskać przystępną cenowo opcję w komputerze Mac, rozpoczynając nagrywanie artyści mogą rozważyć Mac Mini - małe, stacjonarne pudełko, które łączy się z zewnętrznym monitorem i zapewnia wszystkie funkcje, które muzycy kochają w komputerach Mac.

Kolejną zaletą komputerów Mac jest fakt, że są one wyposażone w GarageBand, podstawową, ale łatwą w obsłudze aplikację do nagrywania, dzięki której można tworzyć zaskakująco dopracowaną muzykę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu do przechwytywania i edytowania muzyki.

Oprogramowanie i aplikacje do nagrywania

Bez programów audio, komputery nie robią zbyt wiele, aby pomóc Ci nagrywać i miksować muzykę. Oprogramowanie, które muzycy i inżynierowie używają do produkcji muzyki jest powszechnie określane jako cyfrowy program stacji roboczej audio (DAW), i istnieje wiele różnych opcji DAW do wyboru. Począwszy od bardziej podstawowych programów, takich jak Ableton Live 10 Intro do Pro Tools - wybór najbardziej profesjonalnych studiów - jest DAW program, który będzie dopasować swoją muzykę, budżet i umiejętności. Aby zapoznać się z pełnym wyborem opcji programowych, należy zapoznać się z wyborem oprogramowania DAW dla znajomych muzyka.

Większość cyfrowych interfejsów audio (wyjaśnione w następnej sekcji) często zawierają pewne podstawowe oprogramowanie, które powinno być odpowiednie dla większości początkujących do tworzenia nagrań o jakości zbliżonej do studyjnej. Ci, którzy szukają czegoś nieco potężniejszego - z narzędziami, które pomogą skomponować, edytować, mieszać i organizować muzykę - mogą rozważyć pakiet oprogramowania, takie jak FL Studio Image Line, program do produkcji muzyki end-to-end, który jest zarówno wysoce cenione i niedrogie wystarczająco dla początkujących.

Interfejsy audio do nagrywania

Jeśli używasz komputera jako centrum studia nagrań, potrzebujesz sposobu na podłączenie mikrofonów i innego sprzętu, z którym będziesz nagrywał. Tu właśnie znajduje się cyfrowy interfejs audio. Oprócz oferowania typów połączeń, które będą Ci potrzebne, interfejs cyfrowego audio przetwarza dźwięk, który nagrywasz i konwertuje go na dane cyfrowe, aby Twoje oprogramowanie mogło z nim pracować. Dobrą wiadomością jest to, że większość interfejsów z połączeniem USB są kompatybilne z wszystkimi głównymi tytułami oprogramowania DAW, które działają z komputerami Mac i Windows'ale podwójnie sprawdzić, aby mieć pewność.

Patrząc na interfejsy audio, ważne jest, aby znaleźć taki, który ma wszystkie rodzaje połączeń, które będą potrzebne. Będziesz musiał również upewnić się, że jest on zgodny z typem komputera lub urządzenia, którego będziesz używać do nagrywania z. Więc upewnij się, aby sprawdzić opisy produktów pod kątem tych szczegółów.

Focusrite Scarlett Solo (3rd Gen) USB Audio Interfejs został zbudowany do obsługi potrzeb każdego, kto nagrywa wokale i instrument razem, Focusrite Scarlett Solo (3rd Gen) USB Audio Interfejs dostarcza słodko brzmiący przedwzmacniacz i wejście instrumentu w świetnej cenie. Najnowsza edycja poprawia doskonały dźwięk oryginału z bardziej równomierną strukturę wzmocnienia, która sprawia, że bilansowanie miksów łatwiejsze. Wejście instrumentu został zmodernizowany do obsługi najgorętszych przetworników. Zmniejszone opóźnienie oznacza, że będziesz wykonywać bardziej pewnie i być w stanie uruchomić swoje ulubione wtyczki w czasie rzeczywistym. 

Mikrofony

Dobry mikrofon jest jednym z najważniejszych elementów w konfiguracji nagrywania dla początkujących, ponieważ ma on duży wpływ na to, jak nagrany głos lub instrument będzie brzmiał. Aby zacząć, prawdopodobnie potrzebujesz tylko jednego wysokiej jakości mikrofonu, który możesz wykorzystać do nagrywania wielu różnych źródeł dźwięku. Będziesz więc chciał wybrać wszechstronny model, który brzmi dobrze, nagrywając szeroki zakres częstotliwości.

Istnieją dwa rodzaje mikrofonów, z którymi będziesz pracować najczęściej: mikrofony dynamiczne i mikrofony pojemnościowe. Podczas gdy dynamiczne mikrofony są bardziej wytrzymałe i często preferowane do występów na żywo, mikrofony skraplacza zwykle mają lepszy zakres częstotliwości i czułość, więc często są one go-to do nagrań studyjnych. Wiele mikrofonów skraplających wymaga tzw. zasilania fantomowego, dostarczanego przez zewnętrzny przedwzmacniacz lub interfejs. Upewnij się, że dokładnie przeczytałeś specyfikację, aby upewnić się, że Twój zestaw dostarczy niezbędnej mocy. Dla on-the-go nagrywania, mikrofony USB uzyskać ich sok z komputera hosta lub interfejs, dzięki czemu można je podłączyć i odtwarzać. Podobnie, jeśli używasz tabletu lub smartfonu do przechwytywania dźwięku, to mikrofon przyjazny dla systemu iOS jest sposób, aby przejść.

Mikrofony z kondensatorem są zwykle bardziej kosztowne niż dynamika, ale w ostatnich latach dostępnych jest wiele dobrej jakości, tańszych modeli. MXL 3000, na przykład, jest doskonałym, wielofunkcyjnym mikrofonem skraplacza, który zawiera uchwyt wstrząsowy i filtr pop.

Istnieje również wiele dynamicznych mikrofonów odpowiednich do początkowej konfiguracji studia. Shure SM58 jest dobrym wyborem dla wokalu i będzie służył również do podwójnej obsługi podczas występów na żywo.

Shure SM57 jest elementem wyposażenia prawie każdego profesjonalnego studia nagraniowego do przechwytywania instrumentów i wokalu i jest często używany zarówno w ustawieniach na żywo, jak i nagrywania do głośników wzmacniacza gitarowego.

Spójrz na ogromne kolekcje mikrofonów pojemnościowych, mikrofonów dynamicznych lub mikrofonów z systemem iOS, aby uzyskać więcej opcji.

Słuchawki do nagrywania

Kiedy słuchasz swoich nagrań, chcesz, aby dźwięk był jak najdokładniejszy, abyś wiedział, co chcesz zmienić w swoich miksach. Dobra para słuchawek studyjnych to często najbardziej opłacalna opcja dla początkujących. Zamknięte słuchawki są niezbędne podczas nagrywania wokalu lub części instrumentalnych na istniejących utworów muzycznych. Ich zamknięta konstrukcja zapobiega wyciekaniu nagranego wcześniej dźwięku do mikrofonu podczas monitorowania ścieżki (ścieżek) nośnych podczas overdubbingu nowych części muzyki.

Słuchawki studyjne różnią się znacznie w cenie. Kiedy dopiero zaczynasz, nie ma potrzeby łamania banku. Wiele dobrych, dokładnych modeli jest dostępnych w przystępnym przedziale cenowym. Słuchawki Audio-Technica ATH-M40x i Sennheiser HD 280 PRO Studio to wysoko oceniane produkty, które zapewniają dobrą dokładność w przystępnej dla początkujących cenie.

Przejrzyj kolekcję słuchawek studyjnych Musician's Friend, aby uzyskać więcej świetnych opcji.

Monitory studyjne

Najlepszym sposobem na uzyskanie dokładnego odtwarzania jest użycie głośników zaprojektowanych specjalnie do tego zadania. Głośniki te, nazywane monitorami studyjnymi, są dostępne w różnych wersjach dla różnych środowisk odsłuchowych. W dużych studiach - gdzie monitory mogą być umieszczone w pewnej odległości od inżyniera nagraniowego - najbardziej odpowiednie byłyby monitory średnio- lub dalekopolowe, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby odtwarzać dokładny dźwięk na odległość.

Z kolei monitory bliskiego zasięgu są przeznaczone do ustawienia bezpośrednio przed słuchaczem, dzięki czemu są najlepszym rozwiązaniem w małych studiach domowych.

Dla początkującego inżyniera nagrywania, mały zestaw monitorów bliskiego pola przeznaczone do użytku na pulpicie są dobrą opcją, ponieważ pasują one zajmują niewiele miejsca, zapewniając jednocześnie dokładną reprezentację nagrania. Monitory Mackie CR3 i JBL 305P MKII są mocnymi opcjami w tej kategorii.

Zobacz również: Tekst piosenki K.Flay "Less Than Zero"

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl