Media i marketing Druk plakatów - co warto wiedzieć?

Druk plakatów - co warto wiedzieć?

Plakat to jedna z najbardziej skutecznych i najtańszych zarazem form reklamy. Pozwala dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów, bez dużych nakładów finansowych. W dzisiejszych czasach możemy spotkać się z różnymi formami promocji. Do najbardziej charakterystycznych i cieszących się dużą popularnością rodzajów reklamy zewnętrznej zalicza się między innymi ekrany LED czy przykuwające uwagę billboardy. Aby plakat mógł spełniać swoją rolę, powinien czymś się wyróżniać. Ważna jest również wybrana przez nas technologia druku takiego plakatu, która ma ogromny wpływ na efekt końcowy. Jaką technologię druku wybrać? O czym warto pamiętać decydując się na druk plakatów reklamowych?

Druk plakatów - jaką technologię wybrać?

Jeżeli potrzebujemy dużej ilości takich samych plakatów, a więc powyżej 50 sztuk przy formatach od A2 w górę lub też powyżej 200 sztuk plakatów A3 i mniejszych, najlepszym rozwiązaniem okaże się druk offsetowy. Możemy dzięki temu liczyć nie tylko na dobrą jakość druku plakatów, ale również na korzystną cenę. Wraz ze wzrostem nakładu, cena jednostkowa będzie mniejsza.

Jeżeli jednak oczekujemy dużej różnorodności, zarówno jeżeli chodzi o treść, jak i formaty plakatów, najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku druk cyfrowy. Jeżeli format nie przekracza A3, najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem okaże się druk cyfrowy arkuszowy, znany także pod nazwą druku laserowego. Najważniejszą korzyścią takiego rozwiązania jest przede wszystkim krótki termin realizacji oraz wysoka jakość druku.

W przypadku druku pojedynczych egzemplarzy plakatów w rozmiarze większym niż A3, warto postawić na wielkoformatowy druk lateksowy, który zagwarantuje doskonałą jakość oraz trwałość wydruków. W tym przypadku również można liczyć na krótki termin realizacji takiego zlecenia.

druk plakatów

Cyfrowy druk plakatów reklamowych

Cyfrowy druk plakatów reklamowych cieszy się ostatnio dużą popularnością i stanowi jedną z najczęściej wykorzystywanych metod tworzenia artykułów promocyjnych. W jakich sytuacjach ten rodzaj druku sprawdzi się najlepiej? Na samym początku warto podkreślić, że druk cyfrowy nie wykorzystuje formy drukarskiej - materiały dostarczane są bezpośrednio do komputera, a obraz powstaje w miejscu drukowania. To wszystko wpływa oczywiście nie tylko na jakość druku, ale także na finalną cenę wytworzenia tego rodzaju materiałów reklamowych.

Cyfrowy druk plakatów reklamowych charakteryzuje przede wszystkim błyskawiczny termin realizacji. Kolejna ważna zaleta to stosunkowo niski koszt - warto jednak pamiętać o tym, że o niskiej cenie decyduje w tym przypadku wysoki nakład. Jeżeli natomiast zamierzamy wydrukować jedynie kilka egzemplarzy plakatów, warto zdecydować się na druk offsetowy. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem druku cyfrowego, jest również możliwość drukowania na różnego rodzaju podłożach w wielu formatach. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta druk taki można potem poddawać kolejnym obróbkom takim jak na przykład pokrywanie folią lub też lakierem UV.

Druk plakatów - cena

Każda firma oferująca druk plakatów przedstawia inne ceny w ramach realizowanych przez siebie usług. Zanim zatem podejmiemy decyzję o wyborze danej drukarni, warto na samym początku dokładnie zapoznać się z jej cennikiem. Koszt związany z drukiem plakatów znajdziemy na stronie internetowej danej firmy. Warto jednak wiedzieć, jakie czynniki mają istotny wpływ na kształtowanie się ceny druku plakatów. Najważniejszym czynnikiem okaże się oczywiście format wydruku - im wyższy, tym większy koszt realizacji takiego zlecenia. Istotny jest także rodzaj papieru oraz nakład plakatów. Jeżeli zdecydujemy się na wydruk dużej ilości plakatów reklamowych, możemy liczyć na niższe ceny oraz atrakcyjne rabaty.

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl