Media i marketing Integracja oprogramowania XTRF z Trados

Integracja oprogramowania XTRF z Trados

Obecnie na rynku tłumaczeń panuje duża konkurencja związana z liczbą firm i freelancerów. Istnieją jednak rozwiązania, które osoba zarządzająca biurem może wprowadzić w celu maksymalnego podniesienia jakości wykonywanych usług, a tym samym zapewnieniu firmie wysokiej pozycji w branży. Pierwszym warunkiem jest oczywiście zespół wykwalifikowanych tłumaczy. Ich praca może być zoptymalizowana dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferowanych przez system zarządzania biurem tłumaczeń XTRF. W dostępnych udogodnieniach nie zostały pominięte narzędzia CAT. Integracja z Trados jest jedną z opcji, których dostarcza to oprogramowanie. 

Jak sprawnie zarządzać biurem tłumaczeń?

Wiele osób spoza tej dziedziny usług nie jest świadomych, ile procesów przebiega w trakcie realizacji procesu tłumaczeniowego. Z pomocą w zarządzaniu biurami tłumaczeń przyszedł w 2004 roku program XTRF. Wiele procedur zachodzących w obrębie realizowanych usług może być zautomatyzowanych i odbywać się dużo szybciej niż kiedyś po wdrożeniu systemu w działanie firmy. To w naturalny sposób podwyższa zysk przedsiębiorstwa. System tworzy bazy danych klientów (również tych potencjalnych) oraz tłumaczy, co umożliwia dopasowanie wykonawcy do zlecenia pod względem jego dostępności i innych wymagań z obu stron. Automatycznie tworzy się także wycena projektu, a na koniec program usprawni procesy płatności i fakturowania. 

automatyzacja

Oprócz procedur związanych z formalnym przebiegiem realizacji zlecenia, XTRF wspomaga również tłumaczy. Program analizuje treść zlecenia i ocenia ją pod względem długości i trudności. Umożliwia również całkowicie zdalną komunikację między menedżerami, klientami i wykonawcami, dzięki czemu tłumacze mogą pracować w tzw. “chmurze” offline w dowolnym miejscu. XTRF jest skutecznym rozwiązaniem wykorzystującym najnowsze technologiczne osiągnięcia w dziedzinie zarządzania firmą, a do pełnej efektywności potrzebna jest korelacja z narzędziem CAT. Jednym z rozwiązań jest integracja z Trados.

Automatyzacja tłumaczenia dzięki SDL Trados

Spośród wielu pozycji na liście narzędzi CAT, Trados jest jednym z wybieranych najczęściej. Należy również do najbardziej zaawansowanych. Mechanizm działania programu polega na korzystaniu z pamięci tłumaczeniowych oraz glosariuszy wcześniej wgranych do projektu lub tworzonych na bieżąco przy tłumaczeniu konkretnego tekstu. Dodatkowym atutem jest wbudowana weryfikacja spójności terminologicznej tekstu, która warunkuje wysoką jakość wykonywanych zleceń. Program jest stale udoskonalany i wzbogacany o nowe wersje. 

Jak XTRF umożliwia integrację Trados?

Kompatybilność systemu XTRF i narzędzia CAT jest warunkiem sprawnego funkcjonowania biura tłumaczeń otwartego na nowoczesną technologię. Dzięki programowi Trados integracja przebiega w sposób intuicyjny i przynoszący korzyści zarówno tłumaczom, jak i klientom, którzy otrzymują profesjonalnie wykonane tłumaczenia w krótkim czasie. Ustawienia, które tłumacz przypisze konkretnym typom tekstu lub klientom zostaną rozpoznane przy następnych projektach, co usprawni organizację zadań w biurze. 

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl