Inne Zestaw pomocny w opiece nad niemowlęciem

Zestaw pomocny w opiece nad niemowlęciem

Dziecko w pierwszych dniach życia wymaga szczególnej troski. Dla rodziców może być to szczególnie stresujący okres, zwłaszcza jeśli jest to ich pierwsza pociecha. Warto zatem ułatwić sobie opiekę nad niemowlęciem, decydując się na zakup użytecznych akcesoriów. Jakie sprzęty wybrać?

Przewijak

To akcesorium, które przyda się rodzicom już od pierwszych dni życia dziecka, gdyż niemowlę należy przewijać od kilku do nawet kilkunastu razy dziennie. Warto zatem zadbać o to, aby odbywało się to w warunkach komfortowych nie tylko dla pociechy, ale również matki, która po porodzie nie powinna nadmiernie obciążać kręgosłupa. Zagwarantuje to właściwie dobrany przewijak, gdyż umożliwi przewijanie niemowlęcia w wygodnej pozycji.

Chociaż akcesorium to nie stanowi niezbędnego wyposażenia wyprawki, jego zakup to dobre rozwiązanie także z innego względu. Przewijak zwykle wyposażony jest w półki, na których możemy umieścić wszelkie przybory niezbędne podczas przewijania. Mając je zawsze pod ręką, opieka nad dzieckiem będzie łatwiejsza.

Decydując się na kupno przewijaka, warto zwrócić uwagę na to, czy dany model jest dopasowany do naszych potrzeb. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów akcesoriów tego typu, w tym:

  • przewijak w formie nakładki na łóżeczko – to model, który jest najchętniej wybierany przez rodziców. Kusi nie tylko funkcjonalnością, ale także niską ceną. Jego konstrukcja przypomina sztywną deskę, która dla komfortu dziecka wyściełana jest miękkim materiałem pokrytym folią lub ceratą ułatwiającą utrzymanie przewijaka w czystości.

Dla zachowania bezpieczeństwa niemowlaka akcesorium ma podwyższane boki, które chronią przed ewentualnym upadkiem. Jeżeli zależy nam na komforcie dziecka, warto wybrać model z zagłówkiem i możliwością pokrycia przewijaka wygodnym prześcieradłem,

  • przewijak ze stelażem – występuje w dwóch wariantach. Pierwszy to prosty model przenośny, montowany na stalowej ramie. Jego zaletą jest mobilność. Można go bowiem z łatwością złożyć i przenieść w dowolne miejsce. Dzięki takiej konstrukcji nie zabiera również miejsca, gdy nie jest potrzebny, co jest szczególnie ważne, jeżeli do dyspozycji mamy mały metraż.

Drugie rozwiązanie to model, który swą konstrukcją przypomina niewielkich rozmiarów stół. Zwykle do jego wykonania używa się drewna lub materiałów drewnopochodnych. Jeżeli wybierzemy przewijak z kółkami, zapewnimy jego mobilność. Zaletą rozwiązania tego typu jest dostępność półek, na których możemy umieścić wszelkie niezbędne akcesoria,

  • komoda z przewijakiem – zwykle wykonana jest z drewna i płyty wiórowej. Wyposażona jest w wygodne szuflady, dzięki którym wszystkie niezbędne akcesoria mamy pod ręką. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że gdy dziecko podrośnie, możemy z łatwością zdemontować przewijak i wykorzystać komodę w tradycyjny sposób.

Wśród wad komody z przewijakiem wymienia się przede wszystkim to, iż zabiera sporo miejsca. Nie w każdym pomieszczeniu się zatem sprawdzi. Ponadto jest droższa niż klasyczny przewijak,

  • przewijak montowany na komodzie – jeżeli mamy komodę, przewijak przeznaczony do montażu na niej możemy zakupić oddzielnie. Warto wówczas zwrócić uwagę na rodzaj mocowań. Konstrukcja musi być przede wszystkim stabilna,
  • przewijak montowany na ścianie – to praktyczna opcja, zwykle z możliwością składania, co pozwala zaoszczędzić nieco przestrzeni w pokoju, gdy przewijak nie jest używany. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, iż możemy go zamontować w dowolnie wybranym miejscu na dowolnej wysokości, w ten sposób dostosowując mebel do potrzeb rodziców.

Wybierając przewijak, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego rodzaj, ale także parametry użytkowe. Chodzi tu przede wszystkim o maksymalne obciążenie, a także maksymalny wiek dziecka pozwalający na korzystanie z przewijaka. Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonano akcesorium.

Podgrzewacz do butelek

Sprzęt ten przyda się, gdy dziecko podrośnie i zacznie pić z butelki. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala on podgrzewać ciecz znajdującą się w butelce, przy czym nie musi być to jedynie mleko. Może to być także herbata czy też słoiczek z jedzeniem. Na rynku dostępnych jest wiele podgrzewaczy do butelek, które oferują także dodatkowe funkcje, takie jak podgrzewanie na parze, a nawet rozmrażanie.

Ciekawą opcją jest również możliwość utrzymywania stałej temperatury. Dzięki temu nawet nocą będziemy mieć wodę gotową do przygotowania mleka czy herbaty. Jest to sprzęt, który niekoniecznie musi się znaleźć w wyprawce kompletowanej przed porodem, jednak dla wielu rodziców jest użytecznym rozwiązaniem.

Dla osób, które dopiero co zostały rodzicami, opieka nad dzieckiem w pierwszych tygodniach jego życia może okazać się niezwykle wymagająca. Aby ją sobie ułatwić i zadbać o komfort oraz bezpieczeństwo noworodka, warto skorzystać z przydatnych przyborów, takich jak przewijak czy też podgrzewacz do butelek. Dzięki nim opieka nad pociechą będzie łatwiejsza i mniej stresująca.

 

Materiał zewnętrzny

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl