Inne Jak elegancko urządzić przedpokój?

Jak elegancko urządzić przedpokój?

 

Mały, ciasny i zawalony wierzchnimi nakryciami i butami. Tak często wygląda przedpokój, który przecież powinien być wizytówką mieszkania. Jak zapanować nad nadmiarem ubrań w tej małej przestrzeni i nadać jej stylu i elegancji?

Przedpokój aranżacje

Ponieważ zazwyczaj przedpokój jest niewielkim pomieszczeniem, konieczne jest zrezygnowanie z ozdób. To wyposażenie ma zdobić przedpokój i przyciągać wzrok. Jak więc urządzić niewielką przestrzeń?

Najważniejsza jest szafa

Pojemna szafa, to podstawa wyposażenia przedpokoju. W dużym wnętrzu pięknie będzie prezentowała się szafa wolnostojąca. W małym, możemy optycznie zmienić pomieszczenie zabudowując wnękę lub jedną ścianę szafą, robioną na wymiar. Rozmiar szafy dopasowujemy do wielkości wnęki lub szerokości ściany. Może on być inny od standardowych. Oprócz wieszaków na płaszcze, warto pomyśleć o szufladach w dolnej części, a w górnej o dodatkowych półkach.

Lustro

Duże lustro potrzebne jest w każdym mieszkaniu, a zwłaszcza w przedpokoju. Służy nie tylko do przeglądania się, ale też do zmiany optyki pomieszczenia. Lustro może być umieszczone na drzwiach szafy. Warto pamiętać, by odbijało pustą przestrzeń, dzięki czemu będzie się ona wydawała większa.

Wieszaki do przedpokoju

To kolejny element wyposażenia, który jest niezbędny. Nie schowamy przecież do szafy mokrych od deszczu płaszczy. W dużym przedpokoju, najpiękniej będzie wyglądał wieszak wolnostojący. Z haczykami na ubrania, kapelusze i miejscem na parasol. Ten rodzaj wieszaków bywa bardzo elegancki i stylowy. W sklepach znajdziemy modele wykonane z wikliny, giętego drewna, metalu. Chcąc by zdobił pomieszczenie, należy regularnie usuwać z niego nadmiar ubrań.

W małym przedpokoju nie ma miejsca na wieszak wolnostojący. Tu możemy zdecydować się na wieszak ścienny w formie listwy, tablicy, czy listwy z półką. Półka służąca do odkładania czapek jest bardzo przydatna. Liczba haczyków nie powinna być mniejsza od ilości domowników. Taki wieszak także może być ozdobą. Wiesza się go na ścianie, dzięki czemu nie zajmuje cennego miejsca.

Szafka na buty

https://www.meblujesz.pl/meble/przedpokoj/szafki-i-regaly-na-buty-10636/

Jeżeli w naszej szafie wnękowej nie udało się wygospodarować miejsca na obuwie, wtedy niezbędna jest szafka. Może ona być połączona z siedziskiem. Jest to bardzo wygodne i ułatwia zakładanie butów. Zwróćmy uwagę na sposób otwierania drzwiczek, by nie zakłócały one ciągów komunikacyjnych. 

Zestaw mebli

W sklepach możemy znaleźć gotowe zestawy mebli do przedpokoju. Nie wykorzystają one dostępnej przestrzeni maksymalnie, ale mogą być dobrym sposobem na aranżację pomieszczenia. Wszystkie elementy idealnie do siebie pasują i tworzą spójną całość. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by zwrócić szczególną uwagę na ich funkcjonalność. Zanim dokonamy zakupu, dokładnie wymierzmy dostępną przestrzeń.

Oświetlenie

Światło potrafi optycznie zmienić wielkość przedpokoju. Zamiast jednego, centralnego punktu, zaplanujmy światła punktowe. Doświetlą kąty i sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe.

Kolory

Jak każde niewielkie pomieszczenie, przedpokój najlepiej będzie prezentował się w jasnych barwach. Białe, czy jasno beżowe ściany i meble w jasnych kolorach, sprawią, że będzie wyglądało elegancko i czysto. Ciemne lub ostre kolory wizualnie pomniejszą wnętrze.

Aranżacja przedpokoju nie powinna odbiegać stylistycznie od reszty mieszkania. Jest to jeden z elementów całości, musimy więc dostosować go, by był z nią spójny. Jeżeli nie kupujemy gotowego zestawu mebli, wtedy najlepiej wybrać poszczególne elementy z tej samej linii meblowej. Da nam to pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie pasowało. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę urządzając przedpokój?

W przedpokoju niezmiernie ważne jest zachowanie ciągu komunikacyjnego. Bardzo dużą uwagę należy zwrócić na sposób otwierania szafy, czy szafki na buty, by ich drzwiczki nie tamowały przejścia. Równie ważne jest opróżnianie wieszaków ze zbędnych płaszczy, czy czapek. Nadmiar butów na podłodze, utrudnia poruszanie się i zagraca pomieszczenie. Uporządkowana przestrzeń z ładnymi meblami i jasnymi ścianami, może być elegancka i stylowa. Wybierając sprzęty kierujmy się przede wszystkim ich funkcjonalnością i własnym gustem.

 

Materiał zewnętrzny

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl