Komputery Aby oszukać ludzi, oszuści używają fałszywej wersji AdwCleanera

Aby oszukać ludzi, oszuści używają fałszywej wersji AdwCleanera

Oszuści stworzyli fałszywe narzędzie AdwCleaner, które jest używane przez ekspertów Windows. Jest to najnowszy trend w okropnym ekosystemie Windows. Ten twierdzi, że Twój komputer jest zainfekowany, a następnie próbuje nakłonić Cię do zapłacenia im za usunięcie go.

Adw Cleaner to darmowe narzędzie, które usuwa spyware i adware. MalwareBytes nie jest tak znany jak AdwCleaner. Jest to spowodowane tym, że jest bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ został zaprojektowany dla profesjonalistów Windows, a nie dla zwykłych użytkowników. Oszuści próbowali naśladować interfejs, biorąc logo, a nawet zgrywając ikonę (źle), aby stworzyć fałszywą wersję.

Fake AdwCleaner jest rozprzestrzeniany przez infekcje adware

Uderza on w komputery z oprogramowaniem szpiegującym lub adware, a następnie wyświetla pop-up, który wygląda podobnie do tego. Oznacza to, że adware zostało wykryte. Jest to zaskakujące, nawet jeśli fałszywa aplikacja nie usunie adware.

Ostrzeżenia o złośliwym oprogramowaniu nie są w najlepszym interesie użytkownika.

Kliknij to okno dialogowe, aby wyświetlić przerażającą wiadomość zachęcającą do pobrania AdwCleaner. Zwykli użytkownicy mogą zostać skuszeni przez AdwCleaner, ponieważ słyszeli, jak znajomi geeków o nim mówią.

Jeśli popełnisz błąd pobierając i uruchamiając fałszywy AdwCleaner, szybko zobaczysz okno bardzo podobne do prawdziwego AdwCleaner.

Więcej o nowinkach technologicznych przeczytasz na https://spokeo.pl/tech

reklama popup

Fałszywa wersja jest w rzeczywistości nieco łatwiejsza w użyciu

Po zakończeniu skanowania fałszywy skaner wyświetli okno dialogowe z informacją, że Twój komputer został zainfekowany przez porywacze przeglądarki i oprogramowanie szpiegujące. Następnie zaoferuje usunięcie go za 59,99$ poprzez Paypal. Ta sprzedaż kończy się jutro, oczywiście.

Nawet jak na złośliwe oprogramowanie, wydaje się to kosztowne.

Miejmy nadzieję, że ktoś w PayPal zawiesi Twoje konto przez Mardel Innovations. Jest to zdecydowanie banda oszustów.

Jak na ironię, AdwCleaner nie wykrywa tej fałszywej wersji w tej chwili.

Usuń fałszywy AdwCleaner

Freudowska wpadka?

Jest to bardzo łatwe do usunięcia tego fałszywego AdwCleaner. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę na pasku zadań, a następnie kliknij Zamknij okno. Upewnij się, że przyznaje się, że to AdwareBooC. Zapomnieli to zmienić.

Teraz usuń plik, który pobrałeś z folderu, w którym został zapisany.

Aby zatrzymać wyświetlanie startupu, naciśnij WIN + R. Po otwarciu konfiguracji systemu przejdź do zakładki Startup i znajdź linię Adware. Zwróć uwagę na ścieżkę, która teraz znajduje się w naszym lokalnym folderze aplikacji.

Jeśli nie masz msconfig, możesz użyć Autoruns od SysInternals, jeśli używasz Windows 8. Zlokalizuj wpis Startup w zakładce Login i usuń go.

Otwórz Eksploratora Windows. Wpisz %localappdata% w pasku adresu.

Aby otworzyć folder appdata, możesz również użyć%appdata%.

Powinieneś zobaczyć dokładnie ten sam plik, co podczas uruchamiania systemu. Najlepiej jest go usunąć.

Twój komputer powinien być teraz oczyszczony z AdwCleanera. Nie jest to jednak wolne od wirusów, ponieważ mogłeś zostać zainfekowany przez inne złośliwe oprogramowanie.

Więcej znajdziesz na https://spokeo.pl/

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl