Inne Systematyczne czyszczenie wykładzin dywanowych bez przemaczania

Systematyczne czyszczenie wykładzin dywanowych bez przemaczania

Wykładziny dywanowe znajdują się praktycznie wszędzie. Umieszczamy je w naszych salonach, pokojach dziecięcych, korytarzach, biurach i poczekalniach. Dlaczego? Wpływ na to mają niesamowite wręcz właściwości tkanin użytkowych. Są one bardzo użyteczne. Pozwalają zachować wyższą temperaturę pomieszczenia, stanowią bardzo estetyczny dodatek oraz są przyjemne w dotyku. Odpowiednio pielęgnowane są również bardzo trwałe.

Na czym polega właściwa pielęgnacja? Nie ma jednego skutecznego sposobu. Niewątpliwie bardzo dobre rezultaty daje fachowe czyszczenie wykładzin dywanowych, które realizowane jest przez nowoczesne firmy sprzątające. Oferują oni dojazd pod wskazaną przez Ciebie lokalizację, dzięki czemu nie musisz przejmować się kłopotliwym przewozem dużych oraz ciężkich tkanin. Warto zaznajomić się z tą usługą. pełna oferta czyszczenia tutaj: https://warszawa-pranie-dywanow.pl/kobylka/

Jak wygląda specjalistyczne czyszczenie wykładzin dywanowych?

Jest to usługa, która zazwyczaj realizowana jest poprzez metodę ekstrakcyjną. Polega ona na zastosowaniu nowoczesnych środków czystości oraz najlepszych dostępnych urządzeń piorących. Niezbędnym elementem całego procesu jest wiedza oraz doświadczenie. Wyłącznie odpowiednio przeszkolony pracownik będzie wiedział, w jaki sposób należy przeprowadzić pielęgnację.

Właśnie dlatego specjalistyczne firmy sprzątające przykładają, aż tak wielką wagę do szkolenia swoich przedstawicieli. Każdy pracownik oddelegowany do zlecenia przeszedł bardzo szczegółowy kurs, który skupiał się na działaniu oraz zastosowaniu detergentów i nowoczesnych urządzeń. Początkiem każdego zlecenia jest rozpoznanie materiału, z którego została wykonana wykładzina. Po skutecznym określeniu stopnia zabrudzenia i przygotowaniu powierzchni pracownik przechodzi do pracy:

  1. Odkurzanie – nie można zacząć procesu prania bez wcześniejszego odkurzania. Pozwala ono na usunięcie zanieczyszczeń o ostrych krawędziach, które prowadzą do przecierania materiału. Szorowanie tkaniny bez wcześniejszego odkurzania może osłabić strukturę włókien, a nawet doprowadzić do przetarcia. Ta prosta czynność jest bardzo istotna.
  2. Odplamianie – plamy pojawiają się bardzo niespodziewanie. Wystarczy chwila nieuwagi, a w następstwie pojawia się duży, bardzo nieestetyczny ślad po kawie lub winie. Samodzielne usunięcie tego rodzaju zanieczyszczeń jest problematyczne. Specjaliści dysponują bardzo mocnymi detergentami, które pozwalają im na walkę z tym rodzajem zanieczyszczeń. Odplamiacze rozprowadzane są wyłącznie po powierzchni plamy.
  3. Zasadnicze pranie – czyszczenie wykładzin dywanowych polega na rozprowadzeniu odpowiedniego detergentu, którego celem jest rozpuszczenie zanieczyszczeń znajdujących się w głębokich warstwach tkaniny. Następnie przy pomocy zaawansowanych urządzeń cała powierzchnia jest dokładnie szorowana. Ostatnią fazą jest odessanie zanieczyszczeń oraz nadmiaru wilgoci.

Po zakończeniu procesu tkanina wciąż jest lekko wilgotna. Warto to uwzględnić podczas umawiania się na realizację zlecenia. Zalecana częstotliwość zamawiania usługi to jeden lub dwa razy w ciągu roku.

Dbaj o swój wizerunek

Społeczeństwo, które wypracowaliśmy przez tysiące lat, jest bardzo złożone. Wzajemnie oceniamy się na podstawie licznych cech oraz czynów. Wszyscy, niezależnie od tego, czy robimy to świadomie, czy nie oceniamy innych. Jednym z takich podstawowych kryteriów jest to, w jaki sposób dbamy o swoją własność.

Nasi goście oraz klienci, patrząc na nasze brudne i zaniedbane meble wypoczynkowe lub wykładziny dywanowe będą wystawiali nam negatywne oceny. Uznają, że nie jesteśmy w stanie odpowiednio dbać o nasz dom lub biuro. Oczywiście nikt nam tego nie powie, jednak każdy w swojej głowie na podstawie jednej plamy wypracuje sobie jakąś opinię.

Samodzielne szorowanie jest bardzo męczące i czasochłonne. To logiczne, że nie każdy będzie miał, aż tyle czasu. W takich sytuacjach warto się wesprzeć pomocą profesjonalistów. Oferują oni nowoczesną usługę polegającą na wykorzystaniu zaawansowanych urządzeń piorących. Przekłada się to na jakość oraz komfort naszego odpoczynku.

Artykuł partnera

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl