Inne Segregatory - rodzaje i zastosowanie

Segregatory - rodzaje i zastosowanie

W każdej firmie musi panować porządek - to ważne, żeby dokumenty zostały odpowiednio ułożone, by się nie zniszczyły i żeby można było szybko znaleźć ten, którego akurat się poszukuje. Przechowywanie wszystkich umów, rachunków, faktur i innych, ważnych dokumentów byłoby problematyczne, gdyby ktoś nie wymyślił segregatorów. Znacząco ułatwiły nam wszystkim życie! Z racji na to produkowane są w dużych ilościach i w różnych rodzajach - żeby jeszcze lepiej odpowiadać potrzebom osób, którym służą. Producenci prześcigają się zawsze w tworzeniu takich produktów, które mogą uczynić życie człowieka jeszcze bardziej wygodnym - dlatego i segregatory powstają w wielu wariantach, z przeznaczeniem do różnych celów. Na co konkretnie można się zdecydować? I skąd tak naprawdę wziął się segregator?

Segregator na dokumenty

Sama nazwa wskazuje, iż segregatory są przedmiotami służącymi segregowaniu rzeczy. Ich zadaniem jest ich zgromadzenie w jednym miejscu, ale w taki sposób, żeby mogły zostać szybko znalezione i użyte w dowolnej chwili.

Jeśli więc mamy jakieś dokumenty, które trzeba posegregować, ale nigdy nie wiadomo kiedy będą potrzebne, najprostszy sposób ich zgromadzenia to wykorzystanie właśnie segregatorów. W dowolnej chwili można wypiąć potrzebny dokument, a następnie umieścić go w segregatorze ponownie. Liczne dodatki biurowe, jak zakładki, służą jeszcze lepszej organizacji w dokumentacji. W segregatory zaopatrzysz się w każdym dobrym sklepie biurowym stacjonarnym lub online, np. https://sklep.lobos.pl/organizacja-dokumentow/segregatory,cat226486.html

Segregator biurowy

Segregator jest tak przydatny we współczesnym świecie, że nie wyobrażamy sobie właściwie bez niego życia - ułatwił zwłaszcza pracę w archiwach, przedsiębiorstwach czy wszelkich urzędach. Prawda jest jednak taka, że przydaje się również i w domach czy szkołach. Często przechowuje się w nim notatki, albo kolekcjonuje różne magazyny, wpinając kolejne numery właśnie do segregatora. Żaden przedmiot nie wziął się jednak znikąd - każdy w pewnym momencie musiał zostać wymyślony. Segregator to wynalazek Niemca, Louisa Leitza, który w roku 1871 otwarł w Stuttgarcie "Warsztaty Produkcyjne Części Metalowych i Środków do Utrzymywania Porządku". Prototypem segregatora był wymyślony wówczas biblorhapt.

Zdobył on tak duże uznanie, że pomysł został udoskonalony i w roku 1896 powstał tak naprawdę segregator w niemal identycznej wersji, jak ta stosowana dziś. Niemal - ponieważ stale są wprowadzane nowe udoskonalenia, mające jeszcze bardziej ułatwić użytkownikom życie. Jak widać jednak produkt ma za sobą lata historii - a wciąż jest tak samo przydatny!

Teczka segregator

Najistotniejsza różnica, jaka dotyczy tego typu przedmiotów, to ich wymiary. Segregatory powstają w różnych rozmiarach, żeby mogły okazać się przydatne w różnych sytuacjach. Dokumenty mogą mieć różne formaty - w podobnych wersjach znajdziemy więc zawsze segregator. Istotna jest również pojemność segregatora, która może być rozmaita - im więcej dokumentów chcemy przechować w jednym produkcie tego typu, tym grubszy powinien być segregator. Przedmioty te różnią się od siebie także rodzajem zapięcia używanym w środku. Najpopularniejszy jest zamek ringowy, czyli pierścienie, pozwalające na zapinanie i odpinanie. Zamki takie mogą się jednak różnić kształtem - być okrągłe, prostokątne, albo w kształcie litery D. Zamiast zamków ringowych używa się też czasem specjalnych dźwigni. Duży wybór segregatorów oferuje także sklep internetowy alibiuro.pl: https://alibiuro.pl/pl/c/Segregatory/219

To jednak nie koniec różnic między poszczególnymi wersjami segregatorów. Odmienne mogą być nie tylko ich kolory, ale i materiał, z którego wykonane są ich okładki. Segregatory mogą być laminowane, tekturowe, z PCV i tak dalej. Różnią się też ewentualnymi dodatkami - na przykład oczkami ułatwiającymi ich wyjęcie z półki. Wszystkie wersje pozwalają dostosować konkretny produkt do konkretnych wymagań. Jeśli na przykład potrzebujemy segregatora do użytku domowego, takie oczko nie będzie nam potrzebne - ale już w biurze, gdzie segregatorami wypełniona jest cała półka, okazuje się to ułatwienie bardzo znaczące. 

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl