Inne Wykładziny dywanowe – sposób na elegancką i komfortową przestrzeń

Wykładziny dywanowe – sposób na elegancką i komfortową przestrzeń

Chcesz, żeby Twój dom był przytulny i ciepły? Lubisz delikatną elegancję? Cenisz sobie ciszę? Postaw na wykładziny dywanowe! Dzięki nim uda Ci się nie tylko ładnie przystroić mieszkanie. Wykładzina dywanowa tłumi dźwięki, ogrzewa stopy i jest bardzo miła w dotyku. Jeśli nie masz pomysłu na aranżację wnętrza, zacznij od odpowiedniej podłogi. W sypialni lub w gabinecie świetnie sprawdzą się wykładziny dywanowe.

Warstwy wykładzin dywanowych

Wbrew pozorom wykładzina dywanowa nie składa się tylko z jednej warstwy. Tego typu materiał jest tworzony tak, by był nie tylko miękki i przyjemny w dotyku, ale przede wszystkim stanowił dobrą izolację ciepła oraz był wytrzymały. Najważniejszymi warstwami wykładzin są runo oraz spód. Jeśli są odpowiednio przygotowane, wykładzina może się dobrze prezentować i świetnie służyć przez całe lata.

Sprawdź ofertę wykładzin dywanowych firmy Lobos >>

Wzory tego typu podłoża są dobierane w taki sposób, żeby łatwo uzyskać wrażenie spójności. Wykładziny dywanowe prezentują się tak, jakby tworzyły jedną całość. Ani goście, ani nawet gospodarze nie są w stanie szybko stwierdzić, gdzie znajdują się złączenia materiału.

Wykładziny dywanowe – gdzie można je umieścić?

Nowoczesne wykładziny dywanowe mają tak dużo rodzajów, że z powodzeniem można je umieszczać prawie w każdej przestrzeni. Typowym pomieszczeniem, gdzie świetnie się sprawdzają, jest sypialnia. Wykładziny tego typu są szczególnie lubiane przez dzieci, które nie przepadają za zimną posadzką. Poza tym taka podłoga chroni maluchy przed upadkiem. Wykładziny dywanowe nie są tak śliskie jak np. kafelki lub panele. Nawet jeśli dojdzie do upadku, miękka powierzchnia stanowi doskonały amortyzator. Wykładziny dywanowe mogą się także sprawdzić w biurze, w salonie, w pokoju dziennym lub w domowym gabinecie. Wyciszają dźwięki i zatrzymują ciepło. Są dobrze impregnowane (antystatycznie), dlatego nie przyciągają kurzu i nie elektryzują się.

Gdzie nie układać wykładzin dywanowych? Nie będą się one dobrze sprawdzały w pomieszczeniach cechujących się wysokim stopniem wilgotności. Poza tym lepiej ich nie układać w miejscach, gdzie często są przestawiane meble. Nawet najbardziej wytrzymałe wykładziny mogą mieć tendencję do odkształcania się pod bardzo ciężkimi przedmiotami (takimi jak np. szafa).

dywan

Rodzaje wykładzin dywanowych

Wykładziny dywanowe niekonieczne muszą być bardzo sprężyste i puchate. Wszystko zależy od potrzeb klienta. Doskonałym przykładem wykładziny wyciszającej, dobrze sprawującej się na co dzień jest Allegra – jej płytkowa struktura pozwala na łatwe układanie oraz skuteczne pochłanianie dźwięków. Tego typu materiał świetnie sprawdzi się np. w biurze. Warto dodać, że poszczególne płytki dosyć łatwo się wymienia. Stonowane kolory (brąz, granat, szary) to gwarancja elegancji i powściągliwości.

Dla tych, którzy przepadają za ciekawym, alternatywnym designem, Lobos przygotował wykładziny typu Curiosity. Układane w przeciwne strony przypominają nieco parkiet. Dzięki temu nie tylko uzyskuje się ciekawy efekt estetyczny. Tego typu zabieg pozwala łatwo ukryć zabrudzenia. Właśnie dlatego Curiosity może się przydać w pomieszczeniach, w których przebywa sporo osób. Wykładzina jest wykonana z najwyższej jakości włókna 6.6, dzięki czemu jest wyjątkowo wytrzymała.

Cennik wykładzin i dywanów znajdziesz na ceneo.pl

Champs Elysees to wykładzina dywanowa przypominająca aksamit. Jej zastosowanie daje bardzo szykowny efekt. Delikatne prążkowanie sprawia, że łatwo połączyć poszczególne płytki. Tego typu wykładzina będzie doskonała np. w salach konferencyjnych.

Jak wybrać wykładzinę dywanową?

Wykładziny dobieramy przede wszystkim pod kątem użyteczności danego pomieszczenia. Puchate, jasne materiały nie nadają się do miejsc cechujących się wysokim natężeniem ruchu. Tego typu podłogi po prostu trudniej utrzymać w czystości.

Wykładziny z długim włosem nie są najlepsze dla osób mających alergie. Lepsze będą te bardziej zbite. Warto też pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu. Wykładziny dywanowe stosowane w przedpokojach powinny mieć powłokę antyzabrudzeniową. Dzięki temu na długo zachowają swój ładny wygląd.

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl