Rozrywka Jaką wybrać konsolę Xbox czy Playstation?

Jaką wybrać konsolę Xbox czy Playstation?

Konsola do gier to świetny gadżet do spędzania czasu wolnego. Konsole mają ten sam cel, jednak różnią się przeznaczeniem. Wszystko zależy od tego co bardziej cenisz - większą wydajność czy bogatszą bibliotekę gier? Sprawdź poniższe porównanie i przekonaj się, co będzie dla ciebie lepsze – Xbox czy Playstation? W MediaExpert już startowała przedsprzedaż nowych konsoli!

Starcie tytanów

Xbox to pierwsza konsola gier wideo wyprodukowana przez Microsoft, z kolei Playstation to produkt firmy Sony. Od lat toczą one ze sobą wojnę o serca i portfele użytkowników. Na przestrzeni lat dominacja tych konsol na rynku zmieniała się, jak to wygląda teraz? Konsola Xbox miała swój debiut w 2001r. na rynku amerykańskim, pozostała część świata musiała poczekać do wiosny 2002r. W listopadzie 2005r. wyprodukowano Xboxa 360, a 8 lat później świat usłyszał o Xbox One! Podstawowa wersja to Xbox One S i oferujący mocniejsze podzespoły Xbox One X.

Obecnie obydwa cieszą się dużą popularnością. Czym się różnią?

  • Xbox One S – posiada 8-rdzeniowy procesor AMD Jaguar taktowany zegarem 1,75GHz, 8GB pamięci RAM oraz układ graficzny o wydajności 1,40TFLOPS. Konsola ma fizyczne przyciski, można ją eksploatować w pozycji pionowej i jest bardzo atrakcyjna wizualnie. Konsola jest mała, lekka i stworzona dla fanów cyfrowej rozrywki! Dzięki napędowi Blue-ray UHD odczytasz filmy zapisane w rozdzielczości 4K. W kwestii dysku twardego znajdziesz 3 warianty o pojemności 500GB, 1TB oraz 2TB. Jest to zdecydowanie tańszy model, niż odpowiednik z dopiskiem X.
  • Xbox One X – posiada z kolei 8-rdzeniowy procesor, zmodyfikowany AMD Jaguar taktowany zegarem 2,3 GHz. Pamięć RAM jest znacznie większa, niż poprzedni model. To 12GB RAM oraz układ graficzny o wydajności 6TFLOPS. Kiedyś ta konsola była znana pod nazwą Scorpio, jednak w 2017r. zadebiutowała jako Xbox One X. Model pozwala cieszyć się grami i filmami w jakości 4K. Jeśli jesteś osobą ceniącą detale i najwyższy komfort rozrywki, koniecznie skuś się na taki zakup

Oferta Playstation

Premiera konsoli odbyła się 3 grudnia 1994r. a jej pierwsze egzemplarze trafiły na półki japońskich sklepów. Na rynku znajdziesz pierwotne wersje, a także Playstation 4 Slim i Playstation 4 Pro. Playstation 4 to model podstawowy i posiada spore grono wielbicieli. Możesz wybrać z 2 wariantów - dysk 500GB i 1TB.

  • Playstation 4 Slim – to odchudzona wersja pierwowzoru. Wygląda fenomenalnie i z pewnością ozdobi nie jeden pokój. Cała obudowa jest matowa i pozbawiona błyszczących elementów.  Model oszczędza 35% energii, a jego specyfikacja jest następująca: procesor główny AMD Jaguar x 86, dysk twardy HDD 500GB i pamięć RAM  8GB. Atutem jest kontroler DualShock 4, który doczekał się świetlnego wskaźnika w górnej części gładzika.
  • Playstation 4 Pro -to najwydajniejsza i najpotężniejsza konsola na rynku. Rozdzielczość gier na telewizorze HD sięga od 1080p do 1440p. Ulepszona technologia pozwala zwiększyć rozdzielczość gry do 4K, a wybrane gry mogą być wyświetlane w natywnej rozdzielczości 2160p. Pamięć RAM 8GB, procesor 8-rdzeniowy x 86-64 AMD Jaguar, układ graficzny AMD Raedon, 4.20 TFLOPS. W połowie listopada 2020r. Sony planuje premierę Playstation 5. Cena ma wynosić około 499 euro, a Playstation 5 Digital 399 euro.

Gry ekskluzywne

Z Xboxem zagrasz m.in. w Forza Horizon 4, Gear of War 4, Halo 5 Guardians. Playstation zagwarantuje np. The Last of Us 2, Gran Turismo, Uncharted i God of War. Sony Playstation 4 wykorzystuje technologię VR, co daje ogromną dawkę rozrywki! Dzieje się tak za sprawą Japończyków, którzy chcą oferować zupełne inne doświadczenie związane z graniem. Xbox One ma większa ofertę gier w ramach usług abonamentowych: Xbox Live Gold i Xbox Game Pass. Playstation ma za to ciekawszą bibliotekę gier na wyłączność w PlayStation Plus. Jeśli masz chrapkę na filmy, tu znajdzie się kolejny atut po stronie Xboxa, który jest kompatybilny z dyskami Blu-ray 4K i zapewnia lepszą jakość filmów!  Dodatkowy atut Xboxa to wsteczna kompatybilność z Xbox 360, czego niestety nie posiada Playstation

  

Jaką konsolę wybrać?

Konsole różnią się biblioteką gier, parametrami, grami na wyłączność, a także ceną. Wszystko zależy od twoich preferencji, tego czego oczekujesz od sprzętu i jaki masz budżet. Wybierz PlayStation, jeśli chcesz wysoką jakoś grafiki i lubisz pograć w jakości HDR czy rozdzielczości 4K. Xbox zapewni domowe centrum rozrywki, posiada napęd Blue – ray i konsolę w jednym. Możesz odtwarzać DVD i Blue-ray. Przemyśl do jakich celów przyda się konsola i dopasuj model do swoich zainteresowań. Możesz też poczekać na koniec 2020r. swoje premiery będą mieć konsole nowej generacji Xbox Series X i Playstation 5!

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl