Inne Panele ścienne 3D – przydatne i efektowne

Panele ścienne 3D – przydatne i efektowne

W niektórych pomieszczeniach, zwłaszcza gdy są wyjątkowo duże lub kiedy nie są zbytnio umeblowane, pojawia się tak zwany efekt pogłosu. Potrafi on skutecznie uprzykrzyć życie mieszkańcom. Nieustanne echo ma fatalny wpływ na komfort życia w pomieszczeniu, w którym się pojawia. Co powoduje powstawanie pogłosu i jak skutecznie sobie z nim poradzić?

Czym jest pogłos?

Najprościej rzecz ujmując można powiedzieć, że pogłos to wielokrotne odbicia dźwięku. Szczególnie często pojawia się w nowych, pustych pomieszczeniach, dużych i przestronnych wnętrzach oraz otwartych holach. Czasami, aby go zwalczyć, wystarczy umeblować pomieszczenia, powiesić zasłony w oknach, a na podłogach położyć dywany. Niestety, czasami to wystarcza. Należy pamiętać, że pogłos to zjawisko, które sprawia, że przebywanie w pomieszczeniu staje się bardzo dyskomfortowe. Potrafi ono zakłócić codzienne czynności, rozmowy, czy oglądanie telewizji.

Jak działają panele ścienne?

Panele ścienne, nazywane również akustyczne, służą do poprawy akustyki wnętrz w pomieszczeniach. To bardzo skuteczny, a równocześnie prosty sposób na walkę z uciążliwym pogłosem. Panele ścienne posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie. Można używać ich zarówno w domach, jak również w pokojach odsłuchowych, studiach nagraniowych, dyskotekach, teatrach, szkołach, czy kawiarniach. Zasięg działania takich paneli jest nieograniczony, co zapewnia możliwość ich montażu w każdym dowolnym miejscu na ścianie. Warto podkreślić, że panele akustyczne są bardzo łatwe w montażu. Możesz bez trudu przymocować je w dowolnym miejscu. Równie łatwo można je również usunąć i ponownie zamontować w innym miejscu. Przed rozpoczęciem wyciszania pomieszczenia, warto zdobyć odpowiednią wiedzę, która pozwoli Ci jak najskuteczniej pokonać pogłos. Dlatego najpierw najlepiej jest poznać wymiary pokoju, w którym chcemy zastosować panele akustyczne. Należy wziąć także pod uwagę ilość drzwi oraz rodzaj okien, które się w nim znajdują. Jeżeli nie jesteś pewien, jakie ułożenie paneli zapewni Ci najlepszy efekt, możesz skorzystać z pomocy fachowców.

Dlaczego należy zwalczać pogłos?

Nie każdy wie, że efekt pogłosu powoduje nie tylko dyskomfort. Warto podkreślić, że długotrwałe narażenie na jego działaniu może poważnie szkodzić zdrowiu, zakłócać koncentrację oraz w dużym stopniu pogarszać jakość życia lub pracy. W związku z ty wprowadzona została oficjalna norma akustyczna dla pomieszczeń. Użycie paneli akustycznych ma więc naprawdę duży wpływ na komfort życia i zdrowia Twojego i Twojej rodziny. Warto dodać, że nowoczesne panele akustyczne nierzadko mogą stanowić także bardzo interesujący element wystroju wnętrza Twojego domu lub biura. 

Panele ścienne 3D 

Firma EHØ Muteboards posiada w swojej ofercie wyjątkowe panele ścienne 3D, które potrafią skutecznie wyeliminować efekt pogłosu w mieszkaniu. Wykonuje się je z najwyższej jakości drewna dębowego lub bukowego. Są dostępne w czterech pięknych gradacjach naturalnego koloru drewna, co sprawia, że będą świetnie pasować do różnego rodzaju pomieszczeń. Warto podkreślić, że panele ścienne od EHØ Muteboards to nie tylko skuteczny sposób na walkę z pogłosem. Posiadają bardzo atrakcyjny design, który podkreśli wystrój Twojego wnętrza i pozwoli Ci zaaranżować je w wyjątkowy sposób. Panele akustyczne można układać w dowolny sposób, tworząc na ścianach niepowtarzalne wzory, które dodadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Co więcej, wnętrze z panelami ściennymi wydaje się bardziej przytulne i ciepłe.

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl