Rozrywka Filmy i seriale online – zalety i wady

Filmy i seriale online – zalety i wady

Oglądanie filmów i seriali to sposób na spędzanie wolnego czasu bardzo wielu ludzi. Jeszcze kilka lat temu byliśmy skazani na programy emitowane w telewizji. Potem była era filmów pobieranych na płyty i pendrive. Ten proceder był jednak nie do końca legalny. Dziś istnieje możliwość oglądania filmów i seriali emitowanych online. Ta opcja jest dobra dla obu stron i bardzo chętnie wykorzystywana przez wielbicieli kina. 

Filmy i seriale online- czy to rozwiązanie idealne?

Patrząc z perspektywy widza trudno dostrzec jakiekolwiek wady tej możliwości. Filmy i seriale można oglądać przy pomocy stron i portali internetowych. Podstawowa zaleta to fakt, że możemy obejrzeć film, na który mamy ochotę dokładnie wtedy kiedy mamy na niego ochotę. Ograniczenia występujące w tradycyjnej telewizji przestało istnieć. Nie jesteśmy już w żaden sposób zależni od programu telewizyjnego. Unikamy również dłużących się reklam, a jeśli potrzebujemy przerwy po prostu stopujemy film i wracamy do oglądania w dogodnym momencie.

Niezależność to jednak nie jedyna zaleta, filmów i seriali online. Ważne są również konkurencyjne ceny. Koszt miesięcznego dostępu do większości portali nie przekracza pięćdziesięciu złotych. Jest to dużo niższa kwota niż pakiet telewizyjny. dodatkowo nie są wymagane żadne dodatkowe umowy ani deklaracje. Jeśli uznamy, że w danym miesiącu nie będziemy oglądać seriali wystarczy kliknąć w rezygnację z usługi. W ten sposób w kilka chwil rezygnujemy z użytkowania danego portalu. Co ważne z konta na części stron z filmami online może korzystać równocześnie kilka osób co pozwala dodatkowo obniżyć koszty. 

Trzecia zaleta, bardzo przydatna dla osób, które często przebywają poza domem, to możliwość pobrania filmu lub serialu i obejrzenia go w offline. W ten sposób nie tylko ograniczamy zużycie transferu danych, ale również możemy oglądać ulubiony serial w miejscach z ograniczonym dostępem do Internetu takich jak samolot czy pociąg. 

Zadowoleni są również dystrybutorzy. Ich klienci regularnie uiszczają opłaty, co powoduje, że nie ma problemu z nielegalnym rozpowszechnianiem filmów. Problem z pirackimi nagraniami praktycznie zniknął. Jeśli możemy mówić o niezadowolonej stronie tej sytuacji, to jest nią chyba jedynie telewizja. Mimo wszystko jej popularność jest jednak nadal bardzo wysoka. 

 

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl