Inne Zastosowanie profili aluminiowych do produkcji okien

Zastosowanie profili aluminiowych do produkcji okien

Profile aluminiowe są materiałem budowlanym, który najczęściej służy do konstruowania. Z wykorzystaniem profili można zbudować ściany budynków, ale równie popularnym sposobem ich wykorzystania jest konstruowanie systemów okiennych. Okna produkowane z aluminium mogą obecnie posiadać tak samo dobre parametry techniczne co okna plastikowe. Z tego też względu są coraz chętniej wykorzystywane w budownictwie, także w przypadku bardzo dużych inwestycji. Dotychczas zastosowanie okien wykonywanych z aluminium kojarzyło się głównie z ich umieszczaniem w budynkach przemysłowych. Obecnie, wiele linii tych produktów dedykowanych jest dla budownictwa mieszkaniowego. 

Niewątpliwe zalety profili aluminiowych oraz produkowanych z nich okien 

Bezpośredni producent profili aluminiowych zazwyczaj posiada bogatą ofertę profili różnego rodzaju, o czym można przekonać się odwiedzając stronę https://www.aliplast.pl/. Aluminium pozwala na stworzenie systemów okienno- drzwiowych, przesuwnych, harmonijkowych, fasadowych oraz przeciwpożarowych. Specjalne konstrukcje z aluminium pozwalają też wcielać w życie projekty pięknych, przeszklonych ogrodów zimowych. Co ważne, aluminium jest materiałem o dużej plastyczności, co daje spore pole do popisu w przypadku wytwarzania elementów konstrukcyjnych o niestandardowych kształtach. Jest to też materiał bardzo lekki, ale jednocześnie także bardzo trwały. Ze względu na te ważne cechy jest możliwe wykonywanie nawet bardzo dużych przeszkleń, które obecnie kojarzą się z nowoczesnością i elegancją. 

Produkty na miarę oczekiwań 

Aby jeszcze mocniej dopasować produkowane profile do oczekiwań odbiorców, istnieją specjalne linie produkcyjne, które wykonują je w bogatej palecie kolorów, ale też i takie, gdzie na profile od razu nanoszona jest okleina idealnie imitująca naturalną strukturę drewna. Tym samym wykonywane profile do systemów okiennych mogą być naprawdę bardzo mocną konkurencją dla okien z pcv oraz drewna. Poprzez zastosowanie odpowiedniej technologii, okna aluminiowe zyskują bardzo dobre współczynniki przenikania ciepła.

Artykuł partnera

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl