Inne Konopie indyjskie popularne nie od dziś

Konopie indyjskie popularne nie od dziś

Lecznicze działanie konopi indyjskiej było znane już przed naszą erą. Używano jej nie tylko jako leku, ale i w celu odprężenia się i zrelaksowania. Uznawano, że przedłuża ona życie i pozwala ustrzec się przed groźnymi chorobami. W dzisiejszych czasach ma ona zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Konopię indyjską wykorzystuje się w medycynie, kosmetologii oraz w celach rekreacyjnych, ze względu na jej psychoaktywne działanie. Jest ona jednak uznawana za narkotyk, nasuwa się więc pytanie: czy konopia indyjska szkodzi?

Konopie indyjskie w leczeniu raka

Lecznicza marihuana posiada szereg pozytywnych właściwości, które nie tylko poprawiają samopoczucie, ale i leczą objawy choroby. Konopie indyjskie w procesie leczenia nowotworów podawane są w celu złagodzenia skutków ubocznych chemioterapii i radioterapii. Roślina ta łagodzi uczucie nudności i wymiotów oraz stymuluje apetyt. Wpływa również pozytywnie na stan psychiczny, zmniejszając uczucie cierpienia i dyskomfortu. Marihuana reguluje sen, a także pomaga radzić sobie z uczuciem lęku w końcowym stadium choroby.

Konopia indyjska uznawana jest również jako środek przeciwnowotworowy, może być zatem stosowana w leczeniu raka. Naukowcy udowodnili, że zabija ona komórki nowotworowe, nie wpływając negatywnie na zdrowe. Zmniejsza również podaż odżywczą guza, czyli hamuje współczynnik tworzenia się jego naczyń krwionośnych. Udowodniono skuteczność leczenia marihuaną nowotworów takich jak rak mózgu, prostaty czy rak piersi wzrasta.


Konopie indyjskie - hodowla

Pomimo pozytywnych działań marihuany nie możemy zapomnieć o tym, że tylko medyczna konopia jest w Polsce dopuszczalna. W innym przypadku posiadanie jej, sprzedaż czy hodowla jest nielegalna i podlega karze grzywny, bądź więzienia. Warto również wiedzieć, że w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii nie ma rozróżnienia, czy popełniono przestępstwo narkotykowe po to, aby zaspokoić własne potrzeby czy też chodziło o handel.

Hodowla konopii indyjskiej jest więc w  Polsce niemożliwa, chyba że chcemy działać wbrew polskiemu prawu. W takim przypadku należy zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi sadzenia nasion i późniejszych procesów związanych z dbaniem o prawidłowy rozwój rośliny.

konopie indyjskie

Źródło: pixabay.com

Konopie indyjskie - olej

Olej z konopi indyjskiej inaczej nazywany “łzą feniksa” uchodzi za lekarstwo na raka. Zmniejsza liczbę napadów padaczkowych oraz wprowadza w błogi nastrój. Pomaga w leczeniu nie tylko nowotworów, ale także dolegliwości układu nerwowego, schizofrenii oraz przewlekłych stanów zapalnych.

Nie wykazuje skutków ubocznych i może być bezpiecznie stosowany w wysokich dawkach. Olej z konopi indyjskich ma również działanie antypsychotyczne i może być stosowany w chorobach psychicznych.

Olej z konopi jest jednym z najmocniejszych naturalnych medykamentów. Zawiera on silne stężenie środka psychoaktywnego THC oraz głównej substancji czynnej marihuany.

Konopie indyjskie - odmiany

Odmiany konopi indyjskich różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim działaniem. Biolodzy i botanicy wyróżniają obecnie 3 rodzaje konopi, pochodzących z różnych części świata: Cannabis sativa, Cannabis indica oraz Cannabis ruderali.

Działanie odmiany Indica na ogół określa się jako stan głębokiej relaksacji i odprężenia ciała. Odmiana ta może potęgować doznania fizyczne takie jak smak, dotyk i dźwięk. Daje uczucie relaksu dla ciała i umysłu, w większych dawkach potęguje uczucie senności. Rośliny tej odmiany rozpoznać można po tym, że są przysadziste i krępe, ze zwartymi, grubymi i aromatycznymi pąkami.

Pąki odmiany Sativa są zwykle większe niż pąki odmiany Indica i nie zbijają się w kiście wokół węzłów, ale wyrastają na całej długości gałązek. Walorem tej odmiany jest bez wątpienia jej euforyczne działanie. Wprowadza w stan szczęścia, pobudza kreatywność i daje chęć do działania.

Ostatnia odmiana - Cannabis ruderali, mimo znacznie mniejszej popularności, jest uznawana za odrębny gatunek. Ten rodzaj produkuje bardzo mało THC, dlatego sprawdzi się u osób, które używają konopi indyjskiej w celach leczniczych. Rośliny tej odmiany są bardzo krótkie i rosną tylko do około 2 metrów wysokości. W porównaniu do innych odmian konopi, liście roślin są mniejsze i mniej liczne.

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl