Inne Meble okrętowe - funkcjonalne, wygodne i estetyczne

Meble okrętowe - funkcjonalne, wygodne i estetyczne

Okręty, czyli jednostki pływające, powinny posiadać odpowiednie wyposażenie – to fakt bezsporny. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dla wielu osób związanych zawodowo z morzem, okręty i statki stanowią przysłowiowy drugi dom, dlatego też ważne jest to, aby zapewnić osobom przebywającym na okrętach i statkach odpowiednią atmosferę oraz szeroko rozumiany komfort użytkowania. Ważnym narzędziem na tej płaszczyźnie są meble okrętowe, które na pierwszy rzut oka nie różnią się od rozwiązań stricte domowych.

Meble okrętowe - komfort i doskonałe samopoczucie

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że meble w istotny sposób wpływają na samopoczucie człowieka. Odpowiednio dobrane, wygodne i funkcjonalne budzą pozytywne skojarzenia i emocje, tworzą przyjazną, serdeczną atmosferę. Fakt ten dotyczy także mebli okrętowych, które powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

Możliwości w zakresie wyboru zestawów meblowych jest wiele. Poszczególne propozycje różnią się charakterem, wielkością, estetyką, a często także kształtem. Wybierając meble okrętowe należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii – podstawową rzeczą jest ich stabilność. Jak wiadomo, jednostki pływające, w tym przedmiotowe okręty, narażone są na nieustanny ruch, powodowany przez fale. Fakt ten w znaczny sposób przekłada się na kształt i charakter mebli okrętowych, które powinny być stabilne i odznaczać się optymalną przyczepnością. 
Kolejną kwestią jest wielkość kajut tudzież okrętowych pomieszczeń, w których przedmiotowe meble będą użytkowane. Nietrudno zauważyć, że statek, podobnie jak dom, składa się z określonej ilości pomieszczeń użytkowych. W gabinecie kapitana powinny znaleźć się przede wszystkim meble biurowe, zapewniające bezpieczne przechowywanie dokumentów oraz realizowania obowiązków zawodowych. W tej sytuacji przyda się stabilne i wygodne biurko, a także zamykane na klucz regały czy szafy biurowe.

W kajutach marynarzy, które stanowią poniekąd odpowiednik domowego pokoju, najlepiej umieścić wygodne łóżka, fotel lub sofę oraz meble o charakterze pokojowym, dostosowane do potrzeb morskich. Jeszcze inne wymogi posiadają pomieszczenia magazynowe, w których przechowywane są transportowane materiały. Producenci mebli okrętowych dokładają starań, by spełnić oczekiwania i sprostać potrzebom marynarzy, poszczególne propozycje różnią się nie tylko charakterem i funkcjonalnością, mogą być wykonane z drewna, materiałów drewnopodobnych, a nawet metalu, posiadają jednak cechę wspólną, jaką jest stabilność.

meble okrętowe

Meble na statki - z czego są zbudowane?

Meble okrętowe na pierwszy rzut oka nie różnią się od domowych. Wiadomo jednak, że wyposażenie jednostek pływających powinno być dostosowane do ekstremalnych warunków, jakie mogą pojawić się na morzu. 

Wbrew pozorom nie muszą to być meble ciężkie, najważniejsza jest ich stabilność. Największym zainteresowaniem cieszą się drewniane meble okrętowe, oklejane naturalną okleiną lub laminatami wykonywanymi przez renomowanych producentów z całego świata. Ważne jest jednak to, aby meble okrętowe miały odpowiednią formę oraz konstrukcję – jest to wymóg nadrzędny, którego nijak nie można pominąć.

Fakt ten nie oznacza jednak, że meble umieszczane na okrętach muszą być monotonne i mało oryginalne – wprost przeciwnie, ilość możliwości estetycznych jest praktycznie nieograniczona i w dużej mierze zależy od kreatywności i pomysłowości producenta tudzież indywidualnych sugestii lub oczekiwań użytkownika.

Godne zainteresowania są meble okrętowe lekkie, które z powodzeniem zastępują tradycyjne rozwiązania używane w obrębie jednostek pływających. Dzięki odpowiedniej technologii lekkie meble okrętowe doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach, zapewniając komfort użytkowania i wygodę. 

Warto nadmienić, że propozycje tego typu mogą być nawet o 60% lżejsze od swoich poprzedników, a co ważniejsze, zachowują tradycyjny wygląd, właściwości oraz parametry wytrzymałościowe. Dodatkowym atutem są naturalne okleiny, stosowane w przypadku mebli okrętowych lekkich.

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl