Rozrywka Lustrzankę zostaw w domu

Lustrzankę zostaw w domu

Smartfony pozwalają robić zdjęcia zaskakująco dobrej jakości. Potrafią świetnie zastąpić tradycyjne aparaty fotograficzne. A skoro smartfon służy Ci na wakacjach do rozmów z zaniepokojoną dalekim wyjazdem mamą, pisania maili informujących, że pracę wykonasz po urlopie, relacjonowania urlopu w mediach społecznościowych, płacenia za zakupy, to po co zabierać na plażę kolejny sprzęt elektroniczny?

Zastąpienie aparatu smartfonem to dobra decyzja dla każdego, kto chce spakować się w bagaż podręczny i nie stresować się posiadaniem wielu urządzeń. Na co zwrócić uwagę, żeby zdjęcia z wakacji były prawdziwą pamiątką, którą można pochwalić się innym?

Ile megapikseli?

Przez kilka ostatnich lat wyznacznikiem jakości aparatu w telefonie była rozdzielczość. 10 lat temu 1Mpix był zadowalający. Dziś standardem jest 13Mpix, a nawet 16Mpix. To naprawdę wystarczy do robienia świetnych zdjęć. Wyścig na liczbę megapikseli można uznać za zakończony – dobry telefon dostępny na rynku wystarczy.

Jakie funkcje?

Smartfony posiadają już wszystkie funkcje kompaktowych aparatów:

- szybki autofocus (automatyczne ustawienia ostrości)
- tryb makro (fotografowanie detali)
- szeroki zakres balansu bieli (kolory są bardziej naturalne)
- możliwość zapisu zdjęć w formacie RAW (ułatwia ich dalszą obróbkę)
- zbliżenie optyczne (zoom bez utraty jakości)

Zdjęcia robione smartfonem

Który telefon wybrać?

Wakacyjne fotografie wykonywane smartfonami są lepsze, niż te robione cyfrówkami jeszcze kilka lat temu. – Producenci zrozumieli, że fotografia to także optyka, autofokus, oprogramowanie i procesor – zauważa Łukasz Figielski, redaktor działu techno miesięcznika „Logo”. – Przetestowaliśmy 8 flagowych modeli smartfonów. Wszystkim wystawiliśmy piątki – dodaje.

Wyniki testów znajdziesz w najnowszym wydaniu miesięcznika „Logo”.

W numerze także wywiady z:

- założycielem Fly4Free Kamilem Lodzińskim – o sposobach na tanie podróże samolotem,
- królem alfonsów Jarosławem Maringe’em – o seksbiznesie w Polsce,
- aktorem Michałem Żurawskim – o byciu macho.

„Logo” to lifestyle’owy miesięcznik dla mężczyzn, którzy dbają o wygląd, uprawiają sport, interesują się nowościami i cenią produkty dobrej jakości. Jako jedyny na rynku zawiera obszerne działy poświęcone męskiej modzie i zasadom stylu. Znajdziemy w nim rubryki poświęcone modzie, gadżetom, nowym technologiom, sportowi, motoryzacji, pielęgnacji, kuchni i alkoholom.

Źródło:lifestyle.newseria.pl

O serwisie

Mandriva portal technologiczny

Operatorem serwisu jest Fusion Marketing Sp. z o.o.

E-mail: oferta@mandriva.pl